Bilgisayarların en önemli parçalarından olan monitörler, oyun meraklıları için de oldukça önemlidir. Dolayısıyla bilgisayar oyunları, söz edilecek olan 5 muhteşem oyuncu monitörü ile beraber çok daha keyifli olmaktadır. Bu monitör çeşitleri, oyunların sistem gereksinimlerine uygun olarak, standart monitörlerden çok daha donanımlı ve sağlam olacak şekilde üretilmiştir. Fiyatları ise diğer teknolojik ürünlerde de görüldüğü gibi değişim göstermektedir.

Asus ROG Swift PG65UQ Özellikleri Nelerdir?

Asus ROG Swift PG65UQ

Özellikle fiyatı ile dikkat çekmekte olan Asus ROG Swift PG65UQ modelli oyuncu monitörü, 64.5 inç ekran boyutuna ve 3840 x 2160 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Oldukça geniş olan ekranı sayesinde oyun severlere güzel bir oyun deneyimi yaşatabilecek olan monitörün maksimum güç tüketimi 700 W’a kadar çıkabiliyor. Ayrıca bekleme sırasındaki güç tüketimi ise yalnızca 0.5 W.

Yükseklik ayarı ve bakış açısının değiştirilmesi için sağa, sola, yukarı ya da aşağı kaydırılma özellikleri bulunmayan monitörde 15 W güce sahip olan hoparlör sistemi, mavi ışık filtresi, HDR 10 ve titreşim azaltma özellikleri bulunuyor. Yapılmakta olan işlemlere cevap verme süresi ise yalnızca 4 milisaniye. 8 bit renk derinliği, 68 PPl piksel yoğunluğu, 144 Hz. yenileme hızı ve 4000 : 1 oranında kontrast seviyesi olan monitörde 3.5 milimetre kulaklık girişi de bulunuyor. Fiyatı 41.000 Türk Lirası civarında olan Asus ROG Swift PG65UQ, satışta olan en pahalı monitörlerden olduğu gibi 5 muhteşem oyuncu monitörü arasındadır.

Asus ROG Swift PG35VQ Özellikleri Nelerdir?

Asus ROG Swift PG35VQ

Asus ROG Swift PG65UQ kadar pahalı olmasa da pek çok özelliğiyle onun kadar dikkat çekmekte olan Asus ROG Swift PG35VQ, 200 Hz. yenileme hızı, 2 milisaniye tepki verme süresi, 10 bit renk derinliği, yukarı – aşağı eğme ve sağa – sola çevirme özellikleri ile oldukça kaliteli olduğunu gösteriyor. Kavisli ekran panel tipinin yanı sıra, yükseklik ayarına da sahip. 35 inç ekran boyutunun yanı sıra, ekran çözünürlüğü ise tam olarak 3440 x 1440 piksel olarak biliniyor.

Mavi ışık filtresi, HDR 10 ve titreşimi azaltma özelliği bulunan ekranın kontrast oranı ise dinamik olarak 50.000 : 1, statik olarak 2500 : 1 oranında. Ortalama olarak 65 W güç tüketimine sahip olan monitör, B sınıfı enerji tüketimi sınıfında dahil. Ayrıca monitörde 2.0 versiyonunda HDMI bulunurken, hoparlör bulunmuyor. Asus ROG Swift PG35VQ model monitörün fiyatı ise yaklaşık olarak 15.000 Türk Lirası’dır.

Samsung Odyysey G9 Özellikleri Nelerdir?

Samsung Odyysey G9

Samsung Odyssey G9, 48.8 inç ekran genişliği ve 2560 x 1440 piksel ekran çözünürlüğü ile oldukça dikkat çekiyor. 240 Hz. yenileme hızı, 1 milisaniye tepki verme süresi, Adobe RGB desteği ve s RGB desteği bulunan monitörün HDR 10+, mavi ışık filtresi, titreşimi azaltma ve resim içinde resim özellikleri de bulunmaktadır. Kulak girişi ve kesington kilidi dışında ses girişi, yükseklik ayarı, sağa – sola çevirme ve aşağı – yukarı hareket ettirme özellikleri de mevcuttur. C sınıfı enerji tüketimi yapan bu monitör, yaklaşık olarak 108 W güç tüketiyor. Ayrıca fiyatı ise ortalama olarak 15.000 Türk Lirası’dır.

Acer Predator X35bmiphzx Özellikleri Nelerdir?

Acer Predator X35bmiphzx

Acer Predator X35bmiphzx modelli oyuncu monitörü, 35 inç ekran genişliği ve 3440 x 1440 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ekran yenileme hızı 200 Hz. olan monitörün tepkiye cevap verme hızı ise 4 milisaniyedir. 10 bit renk derinliği, HDR, mavi ışık filtresi ve titreşim azaltma özelliği bulunan monitörün dezavantajlarından en önemlisi ise D sınıfı enerji tüketimine sahip olmasıdır.

Ayrıca bu monitör, 8 W gücünde stereo hoparlöre sahiptir. Yukarı – aşağı eğme, sağa – sola çevirme ve yükseklik ayarlama özellikleri de vardır. Ses girişi bulunmasa da monitörün kulaklık çıkışı ve kesington kilidi bulunuyor… Sahip olduğu teknik özelliklerden dolayı 5 muhteşem oyuncu monitöründen birisi sayılabilen Acer Predator X35bmiphzx monitörünün fiyatı ise yaklaşık 20.000 Türk Lirası’dır.

Lenovo Legion Y44w – 10 Özellikleri Nelerdir?

Lenovo Legion Y44w

Lenovo Legion Y44w – 10 monitörü, 43.4 inç ekran genişliğine sahiptir. 3840 x 1200 piksel ekran çözünürlüğü, 144 Hz. yenileme hızı, FHD+ çözünürlük standardı ve 8 bit renk derinliği bulunan monitörün s RGB desteği de bulunmaktadır.

Kavisli ekran panel tipi haricinde, 6 milisaniye tepkiye cevap verme süresi, AMD FreeSync, mavi ışık filtresi, titreşim azaltma ve resim içinde resim özellikleri bulunan monitörde, sağa – sola çevirme, aşağı – yukarı kaldırma ve yükseklik ayarlama özellikleri de bulunmaktadır. 5 muhteşem oyuncu monitörü arasında olan bu ürünün fiyatı ise yaklaşık olarak 11.000 Türk Lirası’dır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin