PlayStation 5, çıktığı gün yalnızca birkaç saat içerisinde tüm dünya genelinde tükendi. Fiyatının pahalı olması, cihazda ve kolda bazı problemler olması kimseyi satın almaktan alıkoyamadı. Cihazın hızlıca tükenmesi, satın almak isteyen kişileri karaborsaya itti. 2 hatta 3 katı fiyatlara satılan cihaz, Amazon’da da satışa çıkarıldı. Ya da çıkarılmıştı. 

Amazon’da satışta olan PlayStation 5’i gören herkes bir umutla sipariş verdi. Birkaç gün içerisinde paketleri teslim edilen İngiliz müşteriler paketi açınca PlayStation 5 haricinde her şeyle karşılaştı. Paket içerisinde istedikleri cihaz haricinde her şey vardı. Hatta Bodrum markalı 1 kiloluk pilavlık bulgur bile bulunuyordu.  

PlayStation 5 Yerine Kedi Maması 

PlayStation 5 kutusunun içerisinde Whiskas kedi maması, NERF silahı ve ayak masaj aleti bile çıktı bir tek yüzlerce euro değerindeki PlayStation 5 çıkmadı. 19 Kasım gününde Amazon kuryeleri tarafından İngiltere’ye yapılan teslimatlar sonucunda müşteriler dolandırılmanın ayrıntılı fotoğraf ve videolarını sosyal medyada paylaşarak Amazon’a ateş püskürdü. 

PlayStation 5’i teslim alamayan kullanıcıların hepsi de siparişlerinin birkaç gün boyunca geciktiğinden ve gelen kargoların üzerinde Amazon Prime bantının değil de sıradan bir bant olduğundan bahsettiler. 

Olay hakkında açıklama yapan Amazon yetkilisi, sipariş verildiği andan kargonun ulaştığı ana kadar tüm aşamaların incelenmeye alındığını belirtirken tüm müşterilerden özür diledi. PlayStation 5’in yerini aratmasa da Amazon, müşterilerine site üzerinden çeşitli hediyeler sundu. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin