Dünyaca ünlü teknoloji markası Apple, online müzik platformu üzerinden belirlediği Apple Müzik Ödülleri kazananlarını açıkladı ve ödülleri kargo yoluyla sahiplerine ulaştırdı. 2019 senesinde verilmeye başlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreninde kazanan kişiler oldukça dikkat çekici.  

2020’nin kazananları şu şekilde: 

En iyi şarkı: Roddy Ricch’tan The Box şarkısı 

En iyi albüm: Roddy Ricch’in Please Excuse Me For Being Antisocial albümü 

Küresel sanatçı: Lil Baby 

Söz Yazarı: Taylor Swift 

“Nefes kesici” sanatçı: Megan Thee Stallion 

14 Aralık 2020 tarihinden itibaren Apple Music TV, Apple Music ve Apple TV mobil uygulamaları üzerinde ödül törenini kutlamak amacıyla canlı performanslar, röportajlar ve hayran etkinlikleri gerçekleştirilecek. 

Spotify Rakibi Apple Music 

Spotify uygulaması yüzlerce milyon kullanıcıyı aştı ve aşmasıyla birlikte tüm teknoloji markalarının rakibi haline geldi. Dünyanın en büyük ve pahalı markası arasında daima ilk sıralarda bulunan Apple da Spotify’ı kendine rakip olarak gördü ve müşteri potansiyelini kendine çekmek için Apple Music uygulamasını geliştirdi. Ardından kullanıcıların bu uygulamaya bağlı kalmasını sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl itibariyle müzik ödülleri vermeye başladı. 

Apple Music Awards töreninde birkaç kategoride seçilen kişilere ödülleri verildi. Yakın zamanda performansların da sergilenmeye başlanacağı mecrada adaylar ve kazanan ise yıl içerisinde en çok dinlenen, aranan ve indirilen şarkılar ve albümler üzerinden oluşturuluyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin