Bitcoin, henüz 12 sene önce hayatımıza girmiş olan dijital bir para birimi. Günümüzde pek çok para biriminden daha pahalı durumda olan bu para, sanal dünyada sürekli alınıp satılma işleminde. Bitcoin’in para ile satın alındığını biliyorsunuz. Peki ya Bitcoin’i kazanmanın mükün olduğunu da biliyor musunuz? Bitcoin para birimi hakkında ayrıntılı bilgi ve bedava Bitcoin kazanma yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Bitcoin Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

2008 senesinde “elektronik ödeme yöntemi” olarak ortaya çıkan Bitcoin, dijital bir para birimidir. Tüm dünyada bilinen ödeme yöntemlerinin aksine araya aracı koymadan, eft ve havale yöntemlerindeki gibi kesintiye mahal vermeden ödeme yapmayı kolaylaştırır. Kriptografik coğrafya tarafından güvence altına alınması sebebiyle kripto para birimi olarak da bilinir.

Bitcoin isimli bu kripto para dijital ortamdaki tüm alım satım işlemlerinde kullanılabilir. Borsa yatırımından online oyuna, yurt dışı alışverişlerinden online bahislere kadar her mecrada kullanılabilen bu para biriminin borsada ayrı bir yeri vardır. Bu sebeple de pek çok kişi Bitcoin alım satımı ile ilgilenir. Hisselerinin büyümesini isteyen kişiler aynı zamanda Bitcoin madenciliği ve bedava Bitcoin kazanma işlemleriyle de ilgilenirler.

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bitcoin kazanmanın en kısa ve kolay yolu satın almaktır. Kripto para alım satım platformlarında uygulanan bu alım işlemleri anti kara para aklama ilkesine uygun olarak işlem yaptırır. Bu sebeple de bu alım işlemleri hangi ülkede gerçekleşirse gerçekleşsin yasaldır. Fakat hem alım hem de satım işlemini yapmak için kimlik bilgilerinizi vererek üyelik oluşturmanız ve bunların doğruluğunu da beyan etmeniz gerekir. Fakat Bitcoin’i satın almak istemeyen, sıfır maliyet ile kripto para sektörüne giriş yapmak isteyen kişilerin ilk tercihi bedava Bitcoin kazanma yollarıdır. Bu yollar şu şekildedir:

 1. Çalışarak Bitcoin Kazanmak

En yasal ve kolay yol olan çalışmakla kazanılan Bitcoinler çeşitli sitelerden kazanılabiliyor. Dünya genelinde bedava Bitcoin kazanma ve kazandırma amacıyla açılmış olan siteler şu şekildedir:

 • 21.co
 • BitWAGE
 • Coinality
 • Cryptogrind

Bu siteler önde gelen, üyesi ve yatırımı çok olan sitelerdendir. Bunların yanında dünya genelinde açılmış olan pek çok Bitcoin alım satım ve kazanma siteleri bulunur. Mesleğinizin ne olduğu önemli olmaksızın bunlara üye olarak ve çalışarak farklı miktarlarda Bitcoin kazanmanız mümkündür.

 1. Ticaret ile Bitcoin Kazanmak

Bitcoin kazanmanın en stratejik yolu belki de ticaret yaparak Bitcoin kazanmaktır. Dolar, Euro ya da altın alım satım işleminin aynısını Bitcoin’de uygulamayla yapılan bu işleme Bitcoin ticareti adı da verilir. Fiyatı ucuzladığında aldığınız Bitcoinleri fiyatı arttığında satabilir ve yüksek miktarlarda kar elde edebilirsiniz. Paribu ve buna benzer siteler ile yapacağınız kolay alım satımlar sayesinde siz de bedava Bitcoin serveti elde edebilirsiniz.

 1. Borç Vererek Bitcoin Kazanmak

Bedava Bitcoin kazanma stratejisinde bir diğer yol da alım satım yollarından biri olan borç vermek ve almaktır. Bitcoin’in değeri düştüğünde borç verip yükseldiğinde borcu talep ederek bedava Bitcoin kazanabilirsiniz.

 • KIVA
 • Bitbond

İsimli siteler Bitcoin kredisi borcu alıp vermek üzerine kurulmuş sitelerdir. Çeşitli alanlar için verilebilecek bu borçlarda dikkatli olunmalıdır. Borcun verileceği kişi dikkatli şekilde seçilmelidir ve bu kişinin güvenilirliği mümkünse sorgulanmalıdır.

 1. Bitcoin İle Ödeme Almak

Bircoin yöntemi ile ödeme almak bedava Bitcoin kazanma yöntemlerinden biridir. Freelance işlerde çalışıyorsanız, home office işiniz varsa, yurt dışı kaynaklarına sahipseniz yaptığınız işler karşılığındaki ödemelerinizi Bitcoin ile alabilirsiniz. Bu hem kripto para piyasasına giriş yapmanızı sağlayacak hem de Bitcoin değeri yükseldikçe kar etmenize yardımcı olacaktır.

 1. Online Oyun Oynayarak Kazanmak

Online oyunlar herkesin dikkatini çeken, aksiyon sevenler için olmazsa olmaz ortamlardandır. Bazı online oyunlar ve ki bunları kazanmanız karşılığında oyunun kurucuları tarafından ödül mahiyetinde Bitcoin alabiliyorsunuz. Ya da e-oyun yarışmaları denilen ve kişilerin online oyun oynayarak yarışmalar yaptıklarında da ödül olarak Bitcoin alabilirsiniz. Dünya genelinde çok oynanan oyunlar sizin için bedava Bitcoin kazanma kapısı olabilir. Oynadığınız ve oynayacağınız oyunları buna göre seçebilirsiniz. Örneğin GMO markasının geliştirdiği online savaş oyunu Whimscial War, Bitcoin kazanmanızı sağlayan oyunlardan biridir.

 1. Bitcoin Madenciliği

Çok çalışırım, gecemi gündüzümü Bitcoin kazanmak için harcarım yeter ki imkanım olsun diyenlerdenseniz Bitcoin madenciliği tam size göre! Bitcoin madenciliği demek çeşitli yollarla Bitcoin üretmek ve bunların satımını yapmak demektir. Kısaca “Mining” ismi verilen bu yolda ihtiyacınız olan şeyler yüksek işlemcili bir bilgisayar, kesintisiz internet, stratejik düşünce ve yüksek hedefe sahip olmaktır. Tüm bunlar olduktan sonra madenciliğe başlayabilirsiniz.

Bedava Bitcoin kazanma yöntemlerinden biri olan bu madencilik yöntemi ile kendi Bitcoininizi üretip satabilirsiniz. Hem üretme hem de satma aşamasından sonra sistem sizin bu işlemlerinizi onaylayacaktır. Onaylama zaman zaman sistemin kendisi tarafından gerçekleştirilse de zaman zaman da üyeler tarafından onay verilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta herkesin bu sisteme kayıt olabileceğini ve herkesin üretim satım yapabileceğini unutmamaktır. Yani Bitcoin’i ürettikten sonra onaylatma ve satım aşamalarında güven veren, daha önce bu sistemde herhangi bir dolandırıcılık olayına adı karışmamış kişilerle iş birliği içine girmelisiniz.

Bitcoin madenciliğinin üç çeşidi bulunur. Bunlar:

 • Cloud Mining (Bulut Madenciliği) ile Bitcoin
 • Donanım ile Bitcoin
 • Bilgisayar ile Bitcoin

Bilgisayar ile Bitcoin madenciliği yapmak 2010-2013 seneleri arasında oldukça karlı bir iş olsa da günümüzde böyle bir durum söz konusu değildir. Kullanımdan kaldırılan bu yönteme karşılık donanım ile Bitcoin kazanma yöntemi geliştirilmiştir. Bilgisayar ile Bitcoin kazanma yöntemine oldukça benzeyen bu sistemde bilgisayar sistemine ek olarak farklı donanımların kullanılması gerekir. Bu donanımlara ASIC cihazı adı verilir. Yalnızca Bitcoin madenciliği için üretilen bu cihazlar, madencilikte bir numaralı araçtır. Öte yandan donanım ile Bitcoin madenciliği yapmanın elektrik faturasına katkısı +%150 seviyesinde olabilir. Bu duruma mahal vermemek ve böyle yüksek bir faturayla karşılaşmamak istiyorsanız bulut madenciliğini deneyebilirsiniz.

Bulut madenciliği işi de bedava Bitcoin kazanmaya yakın seviyede az yatırım gerektirir. Örneğin elinizde 50 dolar varsa bile buluta adım atarak madenciliğe başlayabilirsiniz. Bulut (Cloud) tabanlı Bitcoin sitelerine kaydolarak ve gerekli işlemleri tamamlayarak da seviye atlayıp Bitcoin üretimi yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizin için Bitcoin nedir, nerelerde kullanılır gibi konuları işledik ve bedava Bitcoin kazanma yöntemlerinden bahsettik. Daha fazla bilgi için sizleri web sitemizde ufak bir gezintiye davet ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin