Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun birinci ağızdan duyurduğu habere göre Türkiye Futbol Federasyonu yeni sezon için beIN Sports medya grubu ile anlaşmaya vardı. Süper Lig maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran beIN Sports ile bir süredir yaşanan kriz sonunda çözüldü. Aradaki problemin ise para kaynaklı olduğu biliniyor.

beIN Medya Grubu geçen yıl federasyona indirim talebinde bulunmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kesin bir dille reddedilen indirim isteği sonucunda yaşanan anlaşmazlıklar kapsamında ise bakanlık tarafından medya grubuna ihtarname gönderilmişti. Fakat hem halkın hem de iki tarafın yöneticilerinin ortak bir kararda buluşması sonucunda bu yıl için anlaşma sağlandı.

Bakan Dr. Kasapoğlu’nun Twitter Üzerinden Yaptığı Anlaşma Açıklaması:

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı ve beIN Medya CEO’su ile bakanlığımız bünyesinde toplantı yaptık. Bu toplantı sonucunda ise gerekli anlaşmayı sağladık. İki tarafa da teşekkür ediyor ve anlaşmanın Türk milleti için hayrlı olmasını niyaz ediyorum.” şeklinde ifadeler kullanan Kasapoğlu, resmi duyuruyu yapmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin