Binance, Bitcoin başta olmak üzere alt coin adı verilen diğer bütün kripto para birimlerinin alım satım işleminin yapılabildiği global bir kripto para borsasıdır. Binance, market listesinde barındırdığı kripto para birimlerinin sayısı bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisidir. Ayrıca Binance, ayda 136 milyon kişi tarafından ziyaret edilen çok büyük ve güvenilir bir kripto para borsasıdır.

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance borsasına 7 gün 24 saat para yatırabilirsiniz. Binance hesabınıza para yatırmak için ilk önce hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ancak para yatırabilmek için hesabınızı doğrulamanız gerektiğini unutmamalısınız. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra üst kısımdaki “Kripto Al TRY” menüsüne tıklayın. Açılan menünün sağ tarafında yatırmak istediğiniz para birimini seçin. Para birimini seçtikten sonra “Kredi/Banka Kartı” yazan yere tıklayın. Açılan sayfada yatırmak istediğiniz tutarı yazın. Ardından satın almak istediğiniz kripto paranın cinsini seçin. Sonra ise altta bulunan “Al” butonuna basın ve kart bilgilerinizi girerek işlemi tamamlayın. Ancak Binance’de minimum yatırım tutarı 100 TL maksimum 49800 TL’dir. Buna ek olarak kartınızın Master Card ya da Visa özelliklerine sahip olduğundan emin olmalısınız. Binance kredi veya banka kartıyla yapılan para yatırma işlemlerinde %1 oranında komisyon almaktadır.

Diğer bir para yatırma metodu ise “Kripto Al TRY” menüsünün en alt kısmında bulunan “TRY Yatırın” seçeneğidir. Bu seçeneğe tıkladığınızda açılan sayfada “İtibari Para” menüsünden istediğiniz para birimini seçerek para yatırabilirsiniz. Örneğin para birimini Türk Lirası olarak baz alalım. Sonrasında Advcash Cüzdanı seçeneğine tıklayalım ve para yatırma işlemini gerçekleştirelim. Bu işlem için %1.5 komisyon ödememiz gerekir. Para yatırma işlemini yine sitenin üst kısmında bulunan “Cüzdan” menüsünden tıklayarak yapabilirsiniz. Açılan menüde “Spot Cüzdanı” seçeneğine ve sonra “Yatırma” seçeneğine tıklayarak güvenle para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Binance, Papara ve Ininal seçenekleri ile Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan itibariyle durdurulduğunu açıkladı.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

29 Nisan itibariyle Papara ve Ininal ile Türk Lirası çekme işlemleri sonlandırıldı. Bunun yerine BtcTurk ve Paribu gibi güvenilir Türk kripto para borsalarından hesap oluşturabilir ve Binance borsasındaki kripto paralarınızı ya da USDT’lerinizi bu Türk borsalarına transfer edebilirsiniz. Fakat burada çok dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Hiçbir kripto para borsası, yanlış yapılan kripto para ve USDT transferlerinin sorumluluğunu kabul etmez. Bu yüzden transferi gerçekleştirmeden kripto para cüzdanımızın doğru olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Transfer gerçekleştikten sonra kripto paranızın ya da USDT’lerinizin satışını gerçekleştirebilir ve Türk Lirasına çevirebilirsiniz. Türk Lirasına çevirdikten sonra ise kendi adınıza kayıtlı bir banka hesabına paranızı göndererek para çekme işlemini tamamlamış olursunuz. Para çekme işleminde de yine %1 oranında bir komisyon ödeyeceğinizi unutmayın. Ayrıca para yatırma işleminde olduğu gibi çekme işleminin yapılabilmesi için hesabınızın doğrulanmış olması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin