Bitcoin günümüzde çok sık kullanılır ve finansal araç olduğu bilinir. Özellikle son 8-10 yıl içerisinde meşhur olmuştur. Son zamanlarda sıklıkla adından bahsettirdiği için; insanlarda sürekli bu konuda araştırma yapmaktadır. Genelde nasıl üretildiği, nerelerde kullanıldığı kafalarda soru işaretidir.  Bitcoin bir kripto paradır ve günümüzde bir çok kişi tarafından kullanılır. Genelde dijital ortamlarda üretilir. Bunun için kişilerin öncelikle satın alma işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirmeleri şarttır. Peki, bitcoin nerden temin edilir? bitcoin borsalardan alınabilir. Borsalara üye olup satın alma işlemi basit bir şekilde gerçekleşir. Fakat öncelikle dikkat edilmesi gereken güvenilir bir borsa platformu bulak olacaktır.

Bitcoin madenciliği; finansal işlemleri ve transferi gerçekleştirmeyi sağlayan bir platformdur.  Bitcoin madencileri; bitcoin para üretimini gerçekleştirirler. Bitcoin madenciliğinde bir takım hususlar vardır. Madencilikte en hızlı işlemi gerçekleştiren kişiler ödüllendirilir. Bitcoin madenciliği sanılanın aksine zordur. Bunun için bitcoin üretildikten farklı bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bunun sebebi blokların zamanla zorlaşması ve işlemcisi güçlü bilgisayarlara ihtiyaç duymasıdır. Bitcoin madenciliğinin görevi, bitcoin üretmek ve blok zincirini işlevsel hale getirmektir.  Bitcoin madenciliği güvenilir mi diye soracak olursanız hemen sizlere bu konudan bahsedelim ve sizleri aydınlatalım.  Bitcoin madenciliğinde bitcoin ağı büyük öneme sahiptir. Eğer güvenilir bir ağ bulduysanız bitcoin madenciliği güvenilir olacaktır. Bunun için öncesinde ufak bir araştırma yapılması önerilir. Sevgili okurlarımız şimdi sizlere bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin madenciliği siteleri hakkında bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamını okumaya ne dersiniz?

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Son zamanlarda bitcoin madenciliği hakkında bilgiler duymanız doğaldır. Çünkü son zamanlarda inanılmaz popüler hale gelmiştir. Peki, bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin bir para birimidir. Bitcoin madenciliği ise; bu para birimini üreten bir meslektir diyebiliriz. Günümüzde birçok kişi bitcoin madenciliği yapar. Faat bitcoin madenciliği yapmak için öncelikle bu konuda bilgi sahibi olunması gerekir.  Şunu unutmamak gerekir; talep ne kadar fazla olur ise üreticilikte o kadar artar. Bitcoin üretmek aslında zordur. Bitcoin üretiminde elektrik çok fazla harcanır. Yani bitcoin madencileri; 1 bitcoini üretirken 1 aylık bir evin elektriği kadar elektrik harcar. Blok zinciri teknolojisi ile gerçekleştirilir. Olabilecek bütün işlemler her zaman kayıt altında olur. bitcoin madencilerine diğer ismi ile madenci(miner) denilir.  Madencilik işini mutlaka bu işten anlayan kişiler yapmalıdır ve bu iş ile alakalı bilgi sahibi olmaları gerekir.

Şuan için bitcoin madenciliği çok sık yapılmaktadır. Önceki dönemlerde altın aramak için kişiler olurdu. Şimdi ise bitcoin madenciliği de tıpkı bu şekildedir. Bu işte ne kadar emek harcar iseniz kazancınızda o kadar yüksek olacaktır. Tabi ki bunun içinde öncelikle bilgisayar çok önemlidir. Bilgisayarın donanımı ve işlemcisinin kaliteli olması gerekir. Bilgisayar ne kadar donanımlı ise kazançta o kadar fazla olacaktır. Bitcoin madenciliği yapmaları için kişilerin mutlaka ASIC miner i olması gerekir. Bu cihaz bitcoin üreticiliği yapar ve kolay bir şekilde bitcoin üretilir. Bu nedenden dolayı da kişiler evlerinde bilgisayarları ve bu cihazlar ile basit bir şekilde bitcoin madenciliği yapabilirler ve kazanç elde edebilirler. Bu işlem bir platformda gerçekleşir.  Bitcoin madenciliği gelecek için veri tahminleri de yapar. Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişilerin mutlaka bir deneyime ve bu konu hakkında bilgiye sahip olması gerekir. Bu sebeple de öncelikle bir araştırma yapılması tavsiye edilir. Araştırma yapıldıktan sonra bitcoin madenciliği yapacak olan kişiler; bilgilenecek ve bu işi kolay bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Şimdi sizlere bitcoin madenciliği nasıl yapılır konusundan bahsedelim. İşte detaylar

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bu konu kuşkusuz hepinizin merak ettiği konular arasında yer alır. Günümüzde bitcoin çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Bitcoin kullanılmaya başlayalı yaklaşık olarak 7-8 sene olmuştur. Fakat özellikle son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Bitcoin madenciliğinde yapılacak olan bütün transfer işlemleri öncelikle bitcoin networka iletilir.  Bir elektronik cihaz gelen taleplere işlem yapar 1 mb den yüksek ise bunlara blok oluşturur.  Matematik sorusunun ise bu problem üzerinden çözülmesini sağlar. Bitcoin şifreleme algoritmasından yararlanarak transferlerin şifrelenmesini, doğrulanmasını ve onaylanmasını sağlar. Anahtar değerini oluşturulan blok için üretir. Kullanılan fonksiyon son derece iyidir. Öncelikle sayısız deneme yapılması ve input değerinin bulunması gerekir. Girdiyi bulmanın tek çaresinin bu olduğu bilinir. Günümüzde bilgisayarı olan ve bu işten anlayan herkes bitcoin madenciliğini yapabilir. Fakat mutlaka internetin olması gerekir. Bilgisayarın işletmesinin yüksek olması madenciliği doğrudan etkiler. İşlemcinin yüksek olması ile daha fazla kazanç sağlanır. Bu sebeple de mutlaka yüksek kaliteli işlemcisi olan bilgisayar tercih edilmelidir.

Proof of work güçlü yapıya sahip bir donanımdır. Yüksek enerji kullanılarak çalışma sağlar. Bitcoin sisteminde;2 dakika içerisinde iki blok üretilmelidir.  Eğer 20 dakikada 2 blok üretilmez ise beklenen hızın çok altına inmiş olur. Fakat bu süreç kısa zaman içerisinde gerçekleşir ise o zaman hedeflenene ulaşılır ve bu sizin için çok iyi gelir. Bitcoinlerin toplam olarak 21 milyon ile sınırlı olduğu bilinmektedir. Bitcoinler sürekli değişiklik gösterir. Taleplere göre bitcoinlerin alım satımı da değişiklik gösterir. Bireyler kendi bitcoinlerini kısa zaman içerisinde üretebilirler. Bunun için bitcoin üretimini gerçekleştiren cihaza, bilgisayara ve internete ihtiyaç vardır. Bunlar bulunduğunda birey kısa zaman içerisinde kendi bitcoininin kendisi üretebilir. Bitcoin üretimi yapan kişilere de bitcoin madencisi denir. Faka şunu belirtelim ki bitcoin madenciliğini evde yapmak istiyorsanız maliyeti başlarda biraz yüksek olabilir. Mutlaka donanım güçlü bir yapıya sahip olmalıdır. Sürekli ise bunu takip etmeniz gerekecektir.

Bitcoin Madenciliği Siteleri

Bitcoin madenciliği sıklıkla yapılır.  Şimdi sizlere bitcoin madenciliği yapan siteler hakkında bilgi vereceğiz. İşte sevgili okurlarımız bitcoin madenciliği siteleri aşağıdaki gibidir

IQ Mining

Bu bitcoin madenciliği sitesi 2016 senesinde ortaya çıkmış ve hemen ardından piyasaya sürülmüştür. En çok tercih edilen ve beğenilen siteler arasındadır. Bir sitenin güvenilir olması çok önemlidir.  Bu sitede güvenilir olarak bilinir ve bu sebeple de kişiler tarafından tercih edilir. Site için 6 dolar sözleşme mevcuttur.

Crypto Universe

Bu bitcoin madenciliği sitesi 2018 senesinde kurulmuş ve hemen piyasaya sürülmüştür. En dikkat çekici platformlar arasında yerini alır. Son derece güvenilir olduğu bilinir ve bu sebeple de birçok kişinin dikkatini çekerek tercih etmelerine neden olur. Çok büyük avantajları mevcuttur ve üye olan herkese bu avantajlarını sunar. Bireylere iki çeşit sözleşme imkânı tanır.  Bunlardan ilki bulut madencileri diğeri ise BTC madenciliğidir.  Bulut madenciliğinde kendinize ait bilgisayarınızın ve internetinizin olması yeterlidir. Kendine ait bilgisayarı olan herkes bulut madenciliği işlemini gerçekleştirebilirler.

Genesis Mining

Gnesis mining 2014 senesinde kurulmuş ve piyasaya sürülmüştür.  Enerji olarak İzlanda’nın jeotermal enerjisini kullanır. Uzun senelerdir hizmet imkânı tanıdığı için son derece tecrübeli olarak bilinir ve bu sebeple tercih edeni de çoktur.  Birçok tarifesi mevcuttur ve tarifeye göre fiyatlarda değişiklik gösterir. En düşük tarifesinin fiyatı; 208 dolar olarak bilinir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin