Müzik, oyun, film ve yüksek alanlı pek çok dosyanın sıkıştırılarak bilgisayar ve telefona indirilmesini sağlayan BitTorrent, Torrent yazılımlarının iz sürülemez halidir. Telif haklarından, indirme vergilerinden ve daha pek çok ücretten kısmaya yarayan BitTorrent insanlığa fazlasıyla yardımı dokunan bu işlerin dışında aynı zamanda kripto para olarak da karşımıza çıkıyor.

Ünlü kripto para platformlarından olan TRON’un kurucusu ve BitTorrent CEO’su olan Justin Sun sayesinde yakından tanıdığımız BitTorrent, Bitcoin misali hızlı şekilde değerlenmeye devam ediyor. BitTorrent Coin olarak bilinen bu dijital para birimi, kullanıcılarına benzersiz dijital ayrıcalıklar sunmaya geliyor. BitTorrent Coin hakkında bilgilendirmeler ve geleceğine dair değerlendirmelerin yapılacağı bu yazıda sizlere keyifli okumalar dileriz.

BitTorrent Coin Nedir?

BitTorrent pek çok alanda milyonlarca insana fayda sağlayan; dosya indirme ve yükleme işlemlerinde, en çok oynanan dijital oyunlara sahip olmada, en yeni filmleri izlemede etkili olan ve tüm bunlara ek olarak dijital ortamda yüzlerce GB’lik dosya depolamaya yarar. Özellikle depolama alanıyla herkesin dikkatini çeken BitTorrent, dijital ortamda var olmaya başladığı 2000li yılların başından beri herkesin sevgilisi olmuş durumda.

BitTorrent Coin ismi verilen kripto para ise kullanıcıların çeşitli alanlarda dijital ortam satın alarak depolandırmalar yapmasına yarar. Hosting ve elbette ki sanal ağda film, oyun, müzik ve daha pek çok görsel dosyanın barındırmasını sağlayacak olan bu depolar, kişiye özel olmakla birlikte kişilerin isteklerine göre tüm halka da açılabiliyor. Paylaşılan dosyalar da indirilebiliyor. Bu indirmeler ve depolandırmalar dosyaların sıkıştırılması ile oluyor ve böylelikle de mümkün olan derecede az alan kaplaması sağlanıyor.

Justin Sun da BitTorrent Ceo’su olarak kripto para piyasasında yer alan Coin’i gerek röportajlarında gerekse tweetlerinde asla eksik etmiyor. Bu da her geçen saat yeni birilerinin BitTorrent dünyasına katılmasına yol açıyor. İlerleyen zamanlarda milyarlarca kullanıcıyı aşacağı düşünülen BitTorrent ve Coin’i, büyük pazarlarda yer almak isteyenlere kapılarını sonuna kadar açıyor.

Kısaca “kaynağı bilinmeyen dosyaların yine kaynağı bilinmeyen şekilde paylaşılmasının önünü açan kripto para” şeklinde tanımlanabilecek olan BitTorrent Coin, bazı kaynaklarda BitTorrent Token (BTT Token) olarak da anılmaktadır. En bilinen kripto para borsalarında BTT kısaltmasıyla işleme sokulan bu para, ilk basıldığında BitTorrent, uTorrent Classic, TRX ve TRON ekibine paylaştırıldıysa da işlem yaparak, alım satım yaparak bu paralar milyonlarca kişiye dağıldı. Günümüzde dağılımın genişliğinden kaynaklı kesin bir araştırma yapılamamakla birlikte şu an piyasada dönen BTT’nin 200 milyarı aştığı tahmin ediliyor.

BitTorrent Coin Nasıl Alınır?

BitTorrent Coin, Binance üzerinden ve Launchpad aracılığıyla kripto para piyasasına sürülür. Bu sebeple Coin almanın en iyi yolu Binance üyeliği açmaktır. Kimlik onaysız işleme izin veren Binance, Türkçe dil desteği ile de Türk yatırımcılarına fazlaca yardımcı oluyor.

Binance hesabı açtıktan sonra yapmanız gereken kripto para al sekmesine basıp buradan banka/kredi kartı seçeneğini işaretlemek. Ardından açılan sayfada Türk lirası ile işlemi seçmeli ve çıkacak olan Coin kısmından USDT’yi seçmelisiniz. USDT alımını yaptıktan sonra al-sat butonuna tıklayıp arından klasik yöntemi seçmelisiniz. Ardından tekrar USDT butonuna dokunun. Açılan sayfada arama butonuna BTT yazın ve çıkan seçeneklerden BTT/USDT seçeneğine basın. Burada açılan sayfa asıl BTT satın alma sayfasıdır. Burada almak istediğiniz miktarı yazarak alım işlemini tamamlayabilirsiniz.

BitTorrent Coin Yorumları

BitTorrent Coin, milyonlarca insanın yakından bildiği ve kullandığı sanal/kripto para birimi. Çok fazla seveninin yanında az miktarda sevmeyeninin de olduğu bu Coin gerek ülkemiz gerekse dünya genelinde pek çok yorum almış ve almaya devam ediyor. BitTorrent Coin yorumları hakkında araştırma yaptığımızda kullanıcıların beğendiği noktaların fazla olduğu görülüyor.

Kripto para uzmanları, borsacılar ve elbette kripto paralarla yıllardır işlem yapan kişilerin yorumlarına baktığımızda herkesin söylediği ilk şey elbette ki bu piyasanın milyarları aşacağı. Önümüzdeki 10 sene içerisinde trilyonu bulması beklenen BTT Token onlarca kripto paradan daha değerli duruma gelecek. Depolama ya da indirme yapmayan kullanıcıların bile BitTorrent Coin alarak yatırıma başvuracağı da uzmanların değindiği ayrı bir nokta. Bu da BitTorrent Coin’deki kızışmanın ve rekabetin artacağını gösteriyor.

BitTorrent Coin yorumları arasında göze çarpan diğer cümleler de değerinin düşeceği yönde. Bu teoriyi ortaya atan kişiler ise her paranın aynı yükseklikte kalmadığını, önünde sonunda hızlı bir düşüş yaşadığını söylüyorlar. Her para ve kripto para gibi BTT’nin de düşeceğini ve hatta 0.000129 Amerikan Dolarına kadar gerileyeceğini öngörüyorlar. Bu teorinin doğruluğu tartışmaya açık olsa da şu an için bu derecelik bir düşüşün mümkün olmadığı, BTT’nin tahtta bir süre daha duracağını görüyoruz.

BitTorrent 2020-2021 Fiyat Tahminleri

2020 yılının 2.yarısı ile 2021 yılının 1.yarısında yüksek ve hızlı bir atılım yapılacağı öngörülen BTT Coin kullanıcılarına şimdiden yatırım hazırlığı yaptırmaya başladı.

BitTorrent Speed altyapısına aktarılacak olan BitTorrent, hızını artırırken dünyada hakimiyetinin olduğu alanları da artıracak. Kullanıcıların da fazlalaşmasıyla birlikte kıyasıya yarışların olacağını öngören uzmanlar, BitTorrent Coin’in 2020 yılını 0.001164 ile 0.00170 Amerikan Doları arasında kapatmasını bekliyor.

BTT Coin yorumları hakkında araştırmalarımız sonucunda karşımıza çıkan en çarpıcı yorumlar ise dijital ve teknoloji uzmanlarından. 2020 yılı sonu ve 2021 yılı başında BitTorrent Coin’in Amazon Prime, Spotify, Netflix ve bilinen en büyük sosyal medya platformlarıyla birleşeceğini öngören uzmanların fiyatta oldukça etkili olacağını düşünüyorlar.

2020 Eylül ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde 1 BTT Coin, 0.0033 Amerikan Dolarından işlem görüyor. Şu anki tabloya baktığımızda ise piyasa değerinin 326 M Dolar olduğu göze çarpıyor.

2025 Yılında BTT Token

BitTorrent Coin kripto para, borsa ve teknoloji alanında pek çok uzmanın yakından incelediği ve öngörülerde bulunduğu bir alan. Bu sebeple de en az Bitcoin kadar değer görüyor ve gelecek 10 yıldaki tahminleri oluşturuluyor. 2025 yılı BitTorrent yorumlarının tüm internet sitelerinde bulunması da bunun bir göstergesi.

2020 sonunda pek çok ünlü platformla anlaşma sağlamayı düşündüğü sızdırılan BitTorrent Coin, 2025 yılına gelene kadar en çok bilinen tüm mecraların yanı sıra orta bilinirlikte olan mecraları da ele geçirecek gibi görünüyor. Ayrıca hem BitTorrent hem de Coin üzerinde çok fazla ve oldukça sıra dışı güncellemelerinin olacağı da sızdırılan diğer bilgiler arasında. Tüm bu artılarla birlikte BitTorrent Coin’in 2025 senesinde 0.0045 ile 0.0050 Amerikan Doları arasında olacağı belirtiliyor.

BitTorrent’i adeta büyüme üzerine kurmuş olan Justin Sun ise 1 ay sonrası için bile suskunluğunu korumakta kararlı.

BitTorrent Coinlerinin Sayısı Ne Kadar?

Kripto para borsası normal para borsalarının aksine asla tam olarak takip edilemeyen bir borsadır. Açıktan yapılan alım satımların yanı sıra gizli modda yapılanların da var olduğu bu borsada yalnızca ortalama bir Coin sayısı verilebilir. Borsa uzmanlarına göre günümüzde BitTorrent Coin adedi dolaşım halindeyken 200-250 milyar arasında oluyor. Aktif ve pasif BTT Coinlerin toplam adedinin ise 990 milyar kadar olduğu tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin