Papa Francis, Brezilyalı bir mankenin sosyal medya hesabında paylaştığı bikinili fotoğrafını beğenerek dünya gündemine oturdu.

Brezilya’da oldukça başarılı modellerden biri olan Natalia Garibotto sosyal medya üzerinden bikinili bir fotoğraf paylaştı. Kısa bir süre sonra Papa Francis’in resmi sosyal medya hesabından bu fotoğraf beğenildi. Sosyal medyada bir kısım tepki gösterirken bir kısım mizah yaparak trendlerde yerini almasına neden oldu.

Brezilyalı Manken Papanın Fotoğrafını Beğenmesine Ne Tepki verdi?

Ünlü model Natalia, papanın kendi fotoğrafını beğenmesinden kısa bir süre sonra farkına vararak ekran görüntüsü alarak hikaye paylaştı. Bu hikayeye ise “en azından cennete gideceğim” esprisi yaparak paylaşan Natalia’nın hikayesi sosyal medyada çığ gibi büyüdü.

7.2 milyon takipçisi bulunan papa Francis’in resmi hesabının tek kişi tarafından yönetilmediği öğrenildi. Vatikan yöneticilerin tamamının hesap üzerinde kontrol yetkisi bulunduğu açıklandı ancak bunu kimin yaptığı bilinmiyor. Papaya, bunu yapan kişinin bulunması ve inanç zedeleme gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmaya ise “like soruşturması” adı verildi.

Sosyal medyada patlayan bu konu sonrasında ünlü manken Natalia ön plana çıktı ve takipçisinde çok büyük artış yaşandı. Sürekli paylaşım yapan ünlü manken yaptığı son paylaşımda “Vatikan’a gitmek üzere yola çıkıyorum” açıklaması yaptı. İş tekliflerinin üst üste geldiği ünlü mankeni firmalar dikkat çekebilmek için kapışıyor.

Bu olayların üzerine bazı Vatikan yetkilileri böyle bir olayın mümkün olmayacağını belirterek, İnstagram’dan açıklama yapmasını istedi. İnstagram halen bir açıklama yapmadı. Ancak bir açıklama yapar ise bu konunun kendileri ile alakalı olmadığını belirteceğini birçok uzman belirtti. Tüm dünyayı çalkalayan bu haberin sonucu merak ediliyor. Kısa bir zaman içerisinde soruşturmanın sonuçlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin