Günümüzün gelişen teknolojisiyle artık her şeyin çakmasının yapılması mümkün. Özellikle Çin, çakma üretimi oldukça iyi başarıyor.

BMW’nin sevilen serisi 7, Çin’de üretilen çakmalarıyla satılmaya başladı. Fakat bu otomobili gerçeğinden ayırmak oldukça kolay. Orijinal modellerdeki büyük ızgara, yerini çakma modellerde daha da büyük ızgaralara bıraktı. BMW’nin alışılmadık olan bu tasarımı, artık her modelde karşımıza çıkmaya başladı.

Araç içinin daha çok hava alması amacıyla yapılan bu tasarım, görüntü olarak “ne gerek vardı” dedirtse de araç için oldukça iyi. Çin’in yeni araç modeli Honggi H9’de de oldukça geniş ızgaralar bulunuyor ve bu sebeple de araç, BMW 7 serisine çokça benzetildi. Honggi’yi BMW’den ayıran diğer ayrıntı da ızgaranın komik bir şekilde oldukça yüksek olması.

BMW’nin İkiz Kardeşi Honggi H9

Honggi H9, kısa süre önce Çin’de satışa sunuldu. Gören herkes tarafından BMW’ye benzetilen araç, daha kaslı görüntüsüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca bu araç daha yüksek ve daha büyük. H9’da bulunan LED aydınlatmalar, ızgaranın çevresinden dolaşarak farlara bağlanıyor. BMW’de olmayan bu özellik, H9’un daha iyi olarak görülmesine sebep oldu. Motor bakımından BMW’nin 601 beygirlik motorunun yanına bile yaklaşamayan otomobil, yalnızca 272 beygir hızına ulaşabiliyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin