Yıllardır tasarım aşamasında olan ve tasarım, üretim ve reklamlama açısından dünyanın en pahalı online oyunu olarak karşımıza çıkan CyberPunk 2077 hakkında son dakika haberi paylaşıldı. Oyun severleri sevince ve heyecanlı bekleyişe boğan haberi CD Projekt Red isimli şirket sosyal medyadan duyurdu.

10 Aralık’ta kesin olarak piyasaya girecek olan oyun, Polonya menşeili oyun şirketi CD Projekt Red tarafından tasarlanıp üretildi. Yıllardır üzerinde düzeltmelerin yapıldığı oyun artık yılan hikayesine dönmüştü. Ne zaman şirket “oyun x tarihinde satışa sunulacak” açıklaması yapsa oyunun çıkış tarihi tekrar erteleniyordu. İlk olarak bu yılın nisan ayında çıkacağı hakkında açıklama yapılan oyun eylüle, eylül ayından kasıma ve en son da kasım ayının başında aralık ayına ertelendi. Oyunun 10 Aralık’ta piyasaya çıkacağını duyan oyun severler her ne kadar bu haberi heyecanla karşılamış olsalar da şirketin daha önce defalarca çıkış tarihini ertelediğini bildikleri için güvenmekten kaçındıkları aşikar.

Oyun severlerin belirttiğine göre “Konu CyberPunk 2077 olunca her zaman erteleme yapılması mümkün.”. Bu sebeple açıklamaya tedbirli yaklaşılmasını önersek de yine de içimizde 10 Aralık 2020 tarihine dair derin bir umut bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin