Celer Network bir tür ölçeklendirme platformudur. Zincir dışı işlemlerin yapılmasını sağlayan veri bağlantılarının ikinci katmanıdır. Bu katmanın aynı zamanda coini (kripto parası) da bulunmaktadır. CELR coin, her ne kadar kripto para borsasında oldukça yeni olsa da piyasaya sürüldükten sonra saniyeler içinde tükenmiştir.

CELR Nedir?

CELR yani uzun adıyla Celer Network coin, 2019 yılında piyasaya çıkan ve TRON destekli olan kripto paralardan biridir. Zincir dışından olan ağlar tarafından işletilir ve blokzincirlerde yavaş olarak bulunan dApp’leri 10 bin kat hızlandırarak kullanıcılara sunar. CELR’nin sağladığı hız sayesinde kullanıcılar borsada gecikme olmaksızın işlem yapabilirler.

CELR aynı zamanda çok çeşitli oyunları, iddiaları ve diğer eğlence uygulamalarını da destekler. Bunların hepsini merkezi olmadan yapabilen CELR’de devamlı olarak topluluklar tarafından düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmaktadır.

CELR tarafından sağlanan yazılım geliştirme kiti (SDK) web, iOS ve Android gibi platformlarda kullanılabiliyor. Bu sayede blokzincir içinde kullanmak isteyenlerin herhangi bir akıllı platform dili öğrenmesine gerek kalmıyor. Ayrıca yavaş ve az etkileşimli dApp’leri hızlı ve yüksek etkileşimli dApp’lere dönüştürmeniz için de minimum çaba harcamanız da CELR’in bir diğer artı yanı. Kullanıcı deneyimini geliştirmek üzerine hayata geçirilmiş olan CELR projesi, blokzincir uygulamalarında kasmaları da azaltıyor.

CELR’in Özellikleri

Kurtarıcı olarak görülen CELR’in özellikleri şu şekildedir:

  • Ethereum ağında 100 kat az komisyon
  • Daha hızlı işlem
  • Blokzincir dışında akıllı kontrat ile ücretsiz işlem
  • İlk blokzincir dışı kripto para modeli

CELR Token

CELR token satışa 19 Mart 2019 tarihinde, Binance Launchpad’te başlamıştır. Coini satın alırken Binance Coin (BNB) kullanılmaktadır. 0,024 dolar karşılığında satışa çıkan CELR coin şu anda 0,005322 dolardan satıştadır.

CELR Nasıl Alınır?

CELR coin satın almak için öncelikle Binance platformuna kaydolmanız gerekir. Üyeliği açtıktan sonra dijital cüzdana para yüklemeli ve sonrasında borsadan CELR coini seçerek paranız karşılığındaki kadar coini satın almalısınız. Türkçe dil desteği sayesinde kolaylıkla işlem yapabileceğiniz Binance’te istediğiniz zaman coinlerinizi gerçek paraya çevirerek bankadan çekebilirsiniz.

CELR Yorum

CELR coin, son zamanlarda kripto para borsasında sıkça karşımıza çıkan para birimlerinden. Borsayı hızlandırmak adına başlanmış olan CELR projesi, zamanla yerini kripto para borsasının derinliklerine bırakmıştır.

Şu anda 0,005322 dolardan satışta olan 1 CELR, uzmanlara göre kısa zamanda tavan fiyatı görecek olan bir tür altcoin türüdür. İnternet alışverişlerinin çoğunlukla kripto paralar üzerinden yapılacağı 2021 yılında CELR’den daha fazla kişinin haberdar olacağını da söylemek mümkün.

Fakat bu anda CELR, kullanıcılarına zarar ettiriyor. Hem diğer paralardan ve borsadan hem de müşterilerinden satış baskısı yiyen CELR şu anda 10 milyardan fazla coine ve 18 milyon dolarlık market hacmine sahip. Hem üzerindeki baskıyı azaltmak hem de müşterilerine kâr elde ettirmek amacıyla yönetimin bir şekilde fiyatı yükseltmesi gerekiyor. Aksi halde ya müşteriler içerde hapis kalmaya devam edecek ya da zararla içerden çıkacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin