TikTok, son zamanlarda en çok kullanılan ve üye sayısı hızlıca artan sosyal medya platformlarından biri. Şu an bünyesinde yaklaşık 1 milyar kullanıcı barındıran uygulama, bünyesinde yer alan videolar nedeniyle zaman zaman eleştirilse de asla vazgeçilemiyor. Çekilen videolar, videoların kurguları, videolardaki oyuncular, şarkılar ve daha pek çok ayrıntı yer alıyor. Bu kadar ayrıntıyı düşünüp de çok güzel kurgular hazırlayan kişilerin takipçileri de hızla yükseliyor. Sosyal medya uygulamalarında belirli sayıda takipçiyi geçen kişiler fenomen olarak adlandırılıyor. Instagram’da ve Twitter’da bu sayı 100 bin üzeri iken TikTok için şu anda bir sınır bulunmuyor. 

Fakat… 

TikTok’a kaydolmasının üzerinden 1,5 yıl geçen ve bu süre zarfında 100 milyon takipçiye ulaşan Charli D’Amerlio TikTok fenomeni olarak gösteriliyor. Charli, bu sayıya ulaşan ilk TikTok kullanıcısı. Çektiği videolar ve kurguları ile kullanıcıların sevgisini kazanan fenomen, ikinci sırada bulunan Addison Rae isimli rakibine 31,4 milyonluk fark atmış durumda. 

TikTok’un popülerleşmesinin hızını yakından görebileceğiniz Charli’nin hesabı, aynı zamanda uygulamanın kısa zamanda pek çok kişiye ulaşmasına da vesile olmuş durumda. İlk YouTuberın 100 milyon takipçiye ulaşmasının 9 yıl; ilk Twitter fenomeninin 100 milyon takipçiye ulaşmasının da 8 yıl sürdüğünü düşünürsek TikTok’un bu kadar hızlı büyümesinin iyi mi yoksa kötü mü olduğunu ayrıntılı şekilde düşünmek gerekiyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin