Günümüzün en bilindik oyunlarından bazılarının arkasındaki ad olan Supercell, Clash evreninde geçecek üç yeni oyununu bugün açıkladı. Şirket, her yeni oyunla beraber Clash evrenine yeni oynanış yolları ekledi.

Yıllardır en bilindik taşınabilir oyunlar arasında yer almaya devam eden Clash of Clans, günümüze kadar geliştirici takım yönünden uygulanan pekçok farklılığa şahitlik etti. Bugünse bu bilindik oyun, Brawl Stars ve Hay Day gibi oyunların arkasındaki ad olan Supercell, Clash evreninde geçecek üç yeni oyununu paylaştığı açıklamayla beraber açıkladı.

Normal şartlarda geliştirme adımında olan oyunları bu kadar açılmış bir şekilde dile getirmediğini dile getiren işletme, üç oyunun dahi bir evvelki Clash oyunlarına benzemediğini açıkladı. Yepyeni eğlence ve oynanış yolları geliştirmeyi amaçlayan işletme, yeni oyunlarıyla bu yeni yolları oyunculara sunmayı hedefliyor. Supercell’in duyurduğu üç yeni oyun, Clash Quest, Clash Mini ve Clash Heroes adlarını taşıyacak. Şirket, oyunlar için yayınladığı 10 dakikalık ilan videosunda oyunlar ile ilgili birkaç ayrıntı dahi paylaştı.

Clash Quest:

Clash Quest, videodan gördüğümüz kadarıyla Clash evrenini sıra tabanlı oyunlarla birleştirecek. Oyunda yer alacak karakterler, başka Clash oyunlarındaki gibi güçlere sahip olacaklar. Her bir harp değişik evrelerden oluşacak. Maçlara sınırlanmış sayıda askerle girecek, askerleri kaybettiğimizde savaşı yitirmiş olacağız.

Clash Mini:

Supercell’in Şangay’daki stüdyosunun ilerlettiği ilk iki oyundan birisi olan Clash Mini, Riot Games’in Teamfight Tactics oyunuyla benzeri bir sisteme sahip. İki rakip oyuncu karakterlerini harp alanına yerleştiriyor, yerleştirme bitince karakterler kendi kendine savaşıyor.

Clash Heroes:

Şangay stüdyosunun ilerlettiği üçüncü oyun olan Clash Heroes, karakterleri tamamıyla oyuncuların kontrolüne bırakıyor. Oyunda haritada bulunan düşmanları öldürerek ilerliyor, bölümleri tamamlıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin