Yaklaşık 10 yıldır üretim aşamasında olan Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi onlarca kez ertelendi. Hatta öyle ki yalnızca 2020 senesinde 3 kez ertelenen oyun nihayet bugün (10 Aralık 2020) satışa çıktı. Oyun severlerin yıllardır beklediği ve en sonunda satışa çıkan oyun, kısa sürede torrent sitelere düştü ve korsan kopyaları oluşturuldu. Gerek orijinali gerekse korsanı milyonlarca satılan oyun hakkında yaratıcı şirket açıklamada bulundu.

Cyberpunk 2077’nin yaratıcı şirketi olan CD Projekt RED şirketi, Twitter’daki resmi hesabı üzerinden oyun hakkında ilgi çekici bir açıklamada bulundu. İlgi çekici olduğu kadar beklenen bir açıklama da olan tweette belirtilene göre oyun daha satışa sunulmadan 8 milyon ön siparişe maruz kaldı.

Cyberpunk 2077, çıktığı anda milyonlarca kişi tarafından satın alındı, indirildi ve oynanmaya başladı. Oyun severler tarafından ilk etapta olumsuz yorum alan, sonrasında yerini zaman zaman olumlu yorumlara bırakan oyun, korsan indirme yapılan sitelerde de milyonlarca kişi tarafından indirildi. Oyunun içerisinde pek çok yanlışın bulunduğunu belirten oyuncular tüm bunlara karşın oyunu satın almaktan ve oynamaktan geri kalmıyor.

Pek Çok Oyunun Ömrü Boyunca Yaptığı Satıştan Daha Fazla Ön Sipariş Aldı

Cyberpunk 2077, daha tasarım aşamasında tanıtıldığında çok fazla ilgi gördü. Yaklaşık 10 yıllık süreçte milyarlarca Türk lirasına karşılık gelen reklamı yapılan oyunun çıktıktan sonra ilgileri daha da katlayacağı biliniyordu. Fakat CD Projekt RED’in attığı tweetlere bakılacak olursa oyunun daha ön siparişte iken 8 milyon kez istenilmesi, kimse tarafından tahmin edilememişti. Pek çok ünlü oyunun ömrü boyunca satıldığı sayıdan daha fazla olan ön sipariş sayısı, herkesi şoke etmiş durumda.

Video oyunlar hakkında yaptığı araştırmalar ile bilinen Niko Partners isimli internet platformu, Cyberpunk 2077 hakkında bir istatistik yayınladı. Ön sipariş sayısı ve oyunun ücreti hakkında kısa bir hesaplama yaparak yalnızca ön siparişten 500 milyon dolardan fazla kazanım sağlandığını açıklayan platform, GTA 5’in bile bu kadar ön sipariş kazancı sağlayamadığını da açıklamalarına eklemiş bulunmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin