2012 senesinde tasarımına başlanan ve 8 yıldır çıkıp çıkmayacağı, tasarımı, reklamı adeta yılan hikayesine dönen; dünyanın reklam anlamında en pahalı oyunu olan Cyberpunk 2077, bugün sabah saatleri itibariyle oyun severlerle buluştu. Yalnızca 2020 senesinde çıkışı 3 kez ertelenen oyun için umutlar tam da tükenmişken beklenen haber gelmiş oldu.

The Witcher isimli ünlü oyunun yapımcısı olan CD Projekt RED tarafından tasarımı ve üretimi yapılan oyun strateji, savaş, aksiyon, macera ve pek çok keyifli vakit geçirtecek ögeleri içeriyor. Bugün sabah saatlerinde tüm dünyada satışı başlanan oyun hakkında uyarılar da sabah saatlerinde yayınlandı. Çünkü oyunun yalnızca birkaç saat içinde korsanı çıktı. Cyberpunk 2077’nin hem sıkıştırılmış hem de normal sürümleri ünlü torrent sitelerinde oyun severlere sunuldu.

Oyunun ilk sürümü hakkında oynayan kişilerden pek çok olumlu yorum gelmesine karşın pek çok hataya sahip olduğunu söylemek de mümkün. Oyuncular tarafından görülen hatalar, korsan oyunlarda da yer alıyor.

Önemli Uyarı: Korsan Oyun Cihazınıza Zarar Verir

Steam üzerinden satışa sürülen Cyberpunk 2077’nin orijinal sürümünde bulunan, oyun severleirn ortaya çıkardığı hatalar korsan sürümlerde de yer alıyor. Ayrıca Steam üzerinden satılan orijinal versiyonunun oyuncu rekoru kırmadığı gibi torrent sitelerdeki korsan sürümlerin de indirilme rekoru kırdığını söylemek mümkün. Oyunun kısa sürede korsanının çıkmasının altında yatan asıl sebebin ise online olmamasından kaynaklı olduğu düşünülüyor. Pek çok popüler oyunun aksine oyun güvenlik önlemlerinin alınmaması da bir diğer etken. Fakat belirtmek gerekiyor ki korsan oyunlar çoğunlukla virüs barındırmasından kaynaklı olarak bilgisayarlara zarar veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin