Android işletim sistemi telefon ve tabletlerde sık sık karşımıza çıkan bir sistem. Sistemin getirdiği pek çok kolaylık ve özelliğin yanında en büyük güzelliği ise kullanıcılarına sunduğu oyunları.

Ondan fazla kategoriden binlerce oyun barındıran Android mağazalarında aksiyondan stratejiye, çocuk oyunlarından eğitici oyunlara kadar pek çok oyun bulunuyor. Çocukların ve gençlerin kıyasıya mücadele etmesini sağlayan bu oyunlar, büyüklerin de vazgeçilmezi! Stratejik planlarla yapılan savaşlar, adeta bir mimar elinden çıkmış gibi tasarlanan şehirler herkesi eğlendirmeye geliyor. Zamanı iyi şekilde ve eğlenceli olarak değerlendirmenin dışında zaman ve stres yönetimini, planlamayı, grup olmayı, dayanışmayı en iyi örneklerle anlatan Android oyunlar arasına her gün yenileri ekleniyor. Özellikle tüm dünyada tercih edilen savaş, aksiyon ve strateji kategorilerine sürekli yeni oyunların eklenmesiyle kızışmaların yaşandığı Android markette stres atmak için pek çok oyun bulunuyor.

İşyerinin stresini atmak için, ders aralarında keyifli vakit geçirmek için ya da sadece zamanınızı değerlendirmek ve aynı zamanda kazanmak için oynayacağınız bu oyunlar yalnızca bir oyun olmaktan çıkarak eğitim amacıyla de Android oyun mağazası içerisinde yerlerini alıyorlar. Günümüzün ve geleceğin teknoloji ve dijitalleşme üzerine kurulduğunu düşündüğümüzde hiç de mantıksız gelmeyen bu stratejide esas olan Android marketler sayesinde teknoloji markalarının daha çok kişiye ulaşarak insanları dijitalliğin dünyasına hazırlamak. Buna en çok destek veren uygulamalar da elbette ki herkesin ilgisini çeken oyunlar.

Google Play Store editörleri tarafından seçilen oyunların ve keyifli vakit geçirmeyi sağlayacak etkinliklerin yer aldığı bu listede en iyi Android oyunlar kategorisinde yer alan uygulamaları bulacaksınız. Mağazanın sayfalarca süren uygulamalar ekranında kaybolmayın diye sizlere sunduğumuz bu hizmette editörler tarafından seçilen uygulamaların yanı sıra 4.0 puan ve üzeri olan, en çok indirilen ve yorum yapılan oyunları listeledik. Size de en iyi oyunu seçip oynamaya başlamak kalıyor.

Keyifli okumalar dileriz.

Aksiyon Oyunları

1.Galaxy of Stick: Vu Tru Dai Chien

Galaxy of Stick: Vu Tru Dai Chien

Galaxy of Stick, çöp adamlardan oluşan süper kahramanların uzayda savaşmalarını anlatıyor. Aksiyonu yüksek olan bu oyun şu anda teke tek oynansa da ilerleyen zamanda grup dövüşlerinin deaçılması bekleniyor. Oyunun Google Play Store puanı şu anda 4.7.

2.Among Us

Among Us

4.4 Google Play Store puanına sahip olan Among Us, Injustice Gods Among Us olarak da bilinen aksiyon oyunudur. Tek ya da çok oyunculu olarak oynanabilen bu oyunda süper kahraman rolüne bürünebiliyorsunuz. Dünyaya saldıran yabancılara karşı dünyayı koruyorsunuz. Oyun, Mortal Kombat’ın yapımcıları tarafından üretilmiştir.

3.Fire Strike Online

Ücretsiz Android oyunlar arasında popülerliğini koruyan, 5 üzerinden 4.3 puana sahip olan bu oyunda 5 kişilik grubunuzu kuruyor ve karşıdaki 5 kişilik gruba karşı saldırılar düzenliyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü haritalar üzerinde yapacağınız planlamalarda çeşitli taktikler oluşturup 5 ya da 7 dakika süren savaşlar yapabiliyorsunuz.

Bulmaca Oyunları

1.Payquestion

Payquestion, en iyi zeka oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Android markette 5 üzerinden 4.9 puan alan bu oyun gelmiş geçmiş en iyi bilgi yarışması! Doğru cevaplarınız karşısında ödüller kazandığınız bu oyunda soruların doğru cevapları 25 kuruş ile 1 Türk lirası arasında değişiyor. Eğlenerek öğrenmek ve öğrenerek para kazanmak isteyen kişiler için çok iyi bir oyun.

2.Key of Victory

Çeşitli zeka ve matematik oyunlarını içerisinde bulunduran Key of Victory, 4.9 puanıyla oyun marketinde en çok indirilen oyunlardan. Oyun içerisinde çözdüğünüz sorular sizi altın dolu sandığa götürüyor ve her seviye daha da zorlaşıyor. Matematiğine güvenen kişilerin oynaması gereken bu oyunda zekanızı test etmeye hazır mısınız?

3.Sudoku

Rakamların dünyasında kaybolmayı sevenler için en iyi oyun şüphesiz ki Sudoku. Siz de düşünmeyi seven, iyi analiz ederim diyenlerdenseniz 4.6 puanıyla ortalığı kasıp kavuran bu oyun tam size göre. Editörün seçimi arasında yer alan bu oyunu hemen oynamaya başlayın ve rakiplerinizi alt üst edin.

Kağıt Oyunları

1.Solitaire

İskambil kağıtlarını rengine ve sırasına göre dizmekle kazanılan bu oyunda çeşitli seviyeler bulunuyor. Tüm seviyeleri ister çevrimiçi isterseniz çevrimdışı oynayabilirsiniz. Klasik Solitaire’dan sıkılanlar için farklı oyun tasarımlarına sahip olan Solitaireler de bulunuyor.

2.Pişti

Çok oyuncuyla oynanan pişti oyunu hem sanal hem de gerçek arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi. Bu oyun sayesinde iskambil kağıtlarına olan bakış açınızı değiştirecek, kazanmayı amaç haline getireceksiniz.

3.Batak

Klasik kumarhane oyunlarından olan batak, tüm zorluk seviyeleri ile birlikte Google Play Store’da! Grup halinde oynanan bu oyunda yapmanız gereken tek şey analitik düşünmek.

Kelime Oyunları

1.Words of Wonders

Ekranda verilen harfler ile kelime oluşturma temeline dayanan bu oyun, 4.5 Andorid oyun puanı ile pek çok oyunu geride bırakmış durumda. Yabancı asıllı olan fakat çok iyi şekilde Türkçeye uyarlanan bu oyunda seviyeleri atladıkça dünya geneli listelerde yer almanız mümkün.

2.Kelime Gezmece

Editörün seçimlerinden olan Türk yapımı bu oyun 4.6 puan almış. Türkiye’de kızışan rekabetlere sahne olan bu oyun kelime haznenizi fazlasıyla zorlamaya geliyor. Kendinize güveniyorsanız oyunu indirin ve günden güne artan rekabete siz de katılın.

3.CodyCroos: Çapraz Bulmaca

Editörün seçimlerinden bir diğeri de 4.5 puanı ile CodyCroos. Bu oyun, gazete ve dergilerde görmeye alışık olduğumuz çeşitli bulmacalardan oluşuyor. Bulmaca çözmeyi seven ama kağıt israfı olmaması açısından gazete ve dergi almak istemeyen biriyseniz CodyCroos tam size göre.

Klasik Oyunlar

1.Candy Crush

“Şeker Oyunu” olarak ülkemizde ünlenmiş olan Candy Crush 4.6 puan ile Android klasik oyunlar listesinde ilk sırada yer alıyor. Aynı şekerleri yan yana getirip patlatma, çeşitli jokerler elde etme ile tamamlanan seviyelerin adeta sonu yok! 400lere 500lere kadar ulaşan seviyeler gittikçe daha da zorlaşıyor. Zoru hemen yaparız imkansızsa biraz zaman alır diyenlerdenseniz Candy Crush tam size göre!

2.Gardenscapes

Engellerden kurtulma oyunu olan Gardenscapes, editörün seçimleri arasında yer alıyor. 4.3 puan almış olan bu oyunu kırılan 0.7 puanının insanı bir zaman sonra çıldırtmasından dolayı olduğunu düşünüyoruz. Analitik düşünce üzerine kurulu bu oyun herkesin değil, “sabır benim işim” diyenlerin oyunu.

3.Township

Township de Gardenscapes oyununun farklı bir versiyonu. Yukarıdaki oyunda bir insanı engellerden kurtarmaya çalışırken Township oyununda da bir koyunu engellerden kurtarmaya çalışıyorsunuz. Editörün bir diğer seçimi olan bu oyun da sabır taşı olanların tercih etmesi gereken bir oyun. Oyun şu anda Android oyun mağazası üzerinde 4.4 puanla bulunuyor.

Macera Oyunları

1.Bounce Ball

Tuşlu telefonların popüler olduğu zamanlardan beri hayatımızda bulunan Bounce Ball, herkesin bildiği kırmızı top oyunu. Zıplamadan duramayan, sürekli engelleri ve canavarları aşmaya çalışan Ball, asla uçuruma yuvarlanmamalı! Oyuna hakim olma kabiliyetim yüksektir diyenlerdenseniz bu oyun tam size göre. Oyun, mağazada 4.3 puanla bulunuyor.

2.Slink.io

Çocukluğumuzdan bildiğimiz bir diğer oyun da tabi ki Yılan Oyunu! Android telefonlarda sıkça oynanan macera oyunlarından olan Slink.io, 3310 telefondaki yılanların daha gelişmiş halini içeriyor. Rengarenk ve çeşitli yüz şekillerinde olan bu yılanlar ile yedikçe büyümeniz, büyüdükçe seviye atlamanız mümkün.

3. Mario

Mario

Atari oynamayan var mı? Atarilerin vazgeçilmez oyunu olan Mario artık Android cihazlarda! Görselliği gelişen, pikseli düzelen, daha da yakışıklı olan Mario’nun prensese ulaşmasını kim istemez ki? Modern atari oynuyormuş hissi veren Mario oyunu, geçmişe dönmek isteyenler için birebir.

Masa Oyunları

1.Satranç

Satranç

Masa oyunları denilince akla ilk gelen oyun şüphesiz Android satranç oyunu. Düşünce üzerine yapılan hamleler, rakibin hamlesini sürekli tahmin etmeye çalışmalar, 5 adım sonrasını planlamalar ve daha niceleri… İleri görüşlü olduğunuza inanıyorsanız bu oyun tam size göre.

2.Okey

Okey

Okey oyunu herkesin bildiği oyunlardan biridir. Aynı kategorideki taşları biriktirip herkesten önce bitirmek üzerine kurulu olan bu oyun tamamen eğlence amaçlı oynanan, keyifli vakit geçirmeyi amaçlayanların bir numaralı oyunu.

3.101

101 okey

Okey oyununa oldukça benzeyen ve aynı ıskala ve taşlarla oynanan 101 oyununda amaç okey taşlarıyla 101 sayısını toplamaktır. 101’e ilk ulaşanın kazandığı bu oyun da eğlence arayanların bir numaralı oyunu.

Müzik Oyunları

1.Tiles Hop: EDM Rush!

Oturduğunuz yerden çok güzel ezgiler üretmeye hazır mısınız? 4.3 puanlı Tiles Hop, size müzisyen olmayı vadediyor. Topu belirlenen kareler üzerinde zıplattıkça birbiriyle uyumlu notaları oluşturuyorsunuz ve mükemmel ezgiler elde ediyorsunuz.

2.Dancing Road: Color Ball Run!

Dancing Road: Color Ball Run!

Dans eden bir yolda son hızla giden topları kontrol etmeye var mısınız? Rengarenk toplardan oluşan yollardan hangisini seçeceğinize hızlı şekilde karar vermek zorundasınız yoksa bu hikayede yanan siz olursunuz.

3.Piano Music Go 2020

Piano Music Go 2020

Piano çalma üzerine kurulu bu oyunda çeşitli şekillerde renklendirilmiş olan ekranda kısa ya da uzun dokunuşlarla Mozart tarzı ezgiler yaratmak eminiz ki tam size göre! 4.4 Android mağaza puanı ile en çok indirilen piano oyunları arasında yer alan bu oyun, git gide zorlaşan seviyelere sahip.

Simülasyon Oyunları

1.Fishing Clash

Rengarenk balıklar tutmaya hazır mısınız? Son derece gerçekçi bir balık tutma oyunu olan bu uygulamada zaman zaman zorlanacaksınız. Çeşitli seviyeler atlamak için daha dikkatli olmalı, gücünüzü son raddesine kadar kullanmalısınız. 4.6 puan almış bu oyun, balık tutma oyunları arasında en çok tercih edileni.

2.SimCity Buildlt

Uzun yıllardır hayatımızda olan ve dünyayı kasıp kavuran Sims oyununun Android versiyonu olarak düşünülebilecek bu oyunda yapmanız gereken kendinize süper bir ev inşa etmek. 4.4 puanıyla editörün Android simülasyon oyunları seçiminde yer alan SimCity’de hayalinizdeki sokakları, mekanları ve elbette ki şehirleri inşa etmeniz mümkün.

3.Design Home: House Renovation

Tasarım konusu tam size göre mi? Hayallerinizde muhteşem tasarımlı bir ev yatıyor ama bunu hayata geçirecek fırsatı bulamıyor musunuz? O fırsatı bulana kadar akıllı cihaz üzerinde bunu yapmaya ne dersiniz? Hayalinizdeki odayı, banyoyu ve mutfağı tasarlamak üzerine kurulu olan Android Design Home oyunu tam size göre. 4.2 puanıyla editörün tasarım oyunları arasında yer alan bu uygulamayla dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Spor Oyunları

1.eFootball PES 2020

Herkesin yakından tanıdığı PES oyununun Android marketteki karşılığı olan, 4.3 puanlı eFootball PES ile top koşturmaya hazır mısınız? En ünlü futbol takımlarında oynamaya, ofsayta düşmeden ilerlemeye, artistik goller atmaya adanmış hayatların buluştuğu bu oyunun aradığınız futbol oyunu olduğuna eminiz.

2.Score! Hero

700’den fazla seviye vadeden bu oyun da editörün spor oyunları tercihleri arasında yer alan, 4.2 puanlı Android futbol oyunları arasında. İstediğiniz forma ile istediğiniz takımda oynayabileceğiniz bu oyunda esas olan ŞUT ve GOL. Unutmayın, rakiplerinizi yenmek, listeleri alt üst etmek için yapmanız gereken göz-göz-arpacık uyumuna dikkat etmeniz ve topu tam 12’ye göndermeniz.

3.FIFA Futbol

Dünya genelinde pek çok oyuncusu olan FIFA artık Android cihazlarda! Futbol coşkusunu dibine kadar yaşamanızı sağlayacak olan bu uygulamada esas olan hız. Rakiplerinizin arasından sıyrılmalı, pas verip pas almalı ve en hızlı şekilde topu ağlara yollamalısınız.

Strateji Oyunları

1.Clash of Clans

Android strateji oyunları dediğimizde akla ilk gelen oyun olan Clash of Clans, piyasaya sürüldüğü andan itibaren strateji, aksiyon ve macera seven tüm oyuncuların beğenisini kazanmış durumda. 4.5 puan ve editörün tercihi listesinde olması sebebiyle de en çok indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer alan Clash of Clans’ta obanızı kuruyorsunuz ve diğer köylere karşı mücadele ederek ordunuzu büyütüp halkınızı genişletiyorsunuz. Ateş topları, silahlar, süngüler ve daha pek çok eski ve yeni silahlarla çevrili bu oyunda kazanmanız için en iyi planı siz yapmalısınız.

2.Clash Royale

Clash of Clans’ın mimarlarının ürettiği Clash Royale de savaş, strateji ve aksiyon oyunları arasında en çok tercih edilenlerden. Teke tek ve ordulara karşı orduyla savaşın olduğu bu oyunda güç sizde olsun istiyorsanız sürekli savaş yaparak askerlerinizi eğitmeli, güçlerine güç katmalısınız. Çevrimiçi oynanan bu oyunda dünyanın her yerinden gelen ordulara karşı mücadele etmek sizin elinizde.

3.Lords Mobile

Gerçek zamanlı strateji oyunu olarak kendisini duyuran bu oyunda gerçek zamanlı savaşlara hazır mısınız? Haritalara bakın, planlarınızı yapın, ordunuzu hazırlayın ve savaşlara katılın. Unutmayın, ordunuzu ne kadar büyütürseniz namınızı dünyaya o kadar duyurabilirsiniz. 4.2 puanıyla editörün seçimlerinden biri olan Lords Mobile, Android’in Lordu olmak için fırsat kolluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin