iOS, Apple marka elektronik cihazlarda kullanılan işletim sistemi. Devamlı olarak kendini güncellemeye giden bu sistemde en kaliteli oyunları bulmak mümkün. Çözünürlüğü, renk kalitesi ve grafikleri en yüksek düzeyde tutan iOS oyunları oyun severler tarafından en çok tercih edilen işletim sistemidir. Diğer işletim sistemlerine nazaran ses düzeyi de grafikleri gibi çok iyi olan bu oyunlar, daima severek oynanmakta ve herkese önerilmektedir.

Günümüz teknoloji çağı. Bu çağda akıllı cihazlar ve haliyle de akıllı cihazlardaki oyunlar her yaş grubu için olabiliyor. Bebeklik döneminden yaşlılık dönemine kadar her yaş grubu için oyun, aktivite ve eğitim uygulama-oyunlarının bulunduğu iOS her kategoride oyunları bünyesinde bulundurur. Macera, aksiyon, strateji, spor, masa, eğitici ve daha pek çok kategoride bulunan oyunlar, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanır.

En iyi iOS oyunları listemizde en çok oy ve yorum alan, en çok indirilen oyunları sizin için derledik.

En Çok Tercih Edilen iOS Oyunları

iOS oyunları arasında 2019-2020 senelerinde en çok tercih edilen oyunlara baktığımızda karşımıza ilk çıkan oyunlar listesi şu şekildedir:

1.HoleDown

Minimal tasarımı ile herkesi kendine hayran bırakan HoleDown, bir çeşit bulmaca oyunudur. Oyunda amaç gezegenlerin merkezine ulaşmaktır. Bu da topları bloklara fırlatıp onları kırarak yapılır. Kolay görünse de aslında karmaşık bir yapıya sahip olan oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

2.BattleHeart

BattleHeart

iPhone’da en çok sevilen savaş ve strateji oyunu olan BattleHeart 1 ve 2, en çok oynanan oyunlardan. Bu oyunlardaki savaşlar tehlikeli yaratıklara karşı yapılıyor ve her an her yerden birinin çıkmasına hazırlıklı olmanız gerekiyor.

3.The Machines

The Machines

Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile üretilen Apple oyunlarından yalnızca biri olan The Machines’ta evinizin zemininde savaş yapmaya var mısınız? Telefonu düz bir zemine tutarak oyundaki savaş alanını evinize aktarabilir ve arkadaşlarınızla birlikte evinizde gerçek zamanlı bir savaş yapabilirsiniz. Savaşı kazanmanız için gereken ise telefonu hamlelerinizle eş zamanlı olarak hareket ettirmek ve elbette ki düşmanlara karşı çok dikkatli olmaktır.

4.Old Man’s Journey

Old Man’s Journey

Old Man’s Journey, yaşlı bir adamın yaptığı yolculukları, hayatı boyunca karşılaştığı kişileri ve olayları zaman zaman dramatik zaman zaman da eğlenceli şekilde anlatan bir oyundur. Oyunun grafikleri tamamen el çizimidir ve oyundaki kahramanlar asla konuşmazlar. Sessizlikten doğan gücü kullanan Apple, oynayan herkesin hayran kaldığı bir oyun yaratmıştır.

5.The Witness

The Witness

Lost’tan ilham alınarak hazırlandığını düşündüğümüz bu oyunda bir an gözünüzü açıyorsunuz ve kendinizi terk edilmiş gibi duran, nasıl geldiğinizi anlamadığınız bir adada buluyorsunuz. Hayatta kalmak ve oyunu kazanmak için ise yapmanız gereken tek şey adayı keşfe çıkmak. Hem adayı hem de neden orada olduğunuzu çözmeniz için size yüzlerce bulmaca veriliyor ve siz bunları sırayla çözmeyi deniyorsunuz.

6.Reigns

Reigns

Hiç kralın yerine tahta geçtiniz mi? Binlerce insanı etkileyen seçimler yapmak zorunda kaldınız mı? Bunların cevabı hayır ise Reigns tam size göre! Aniden vefat eden kralın yerine geçiyorsunuz ve halkınızı etkileyecek seçimler yapıyorsunuz. Her seçimde krallığınız yükselecek mi yoksa çökecek mi buna siz karar vereceksiniz.

7.Into the Dead

Into the Dead

Zombilerden kaçış oyunu olarak bilinen Into the Dead, 1 ve 2.versiyonları ile tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu oyunda çok hızlı koşmanız, kaçmanız ama gerektiğinde de silahı elinize hızlıca alıp zombilere ateş açmanız gerekiyor. Bunu başarabilecek misiniz?

8.OceanHorn

OceanHorn

Legend of Zelda oyununa çokça benzeyen OceanHorn, strateji ve zekayı, el çabukluğunu aynı anda kullanmayı tercih eden herkes için oluşturulmuş bir oyun. Oyunun hikayesinin çok uzun olması sebebiyle de bir kez başlayanlar bir daha oyundan kopamıyor.

9.Donut Country

Donut Country

Donut Ülkesi olarak tercüme edebileceğimiz bu oyunda donutun tam orta noktasına nesneleri çekip her şeyi yok etmek amaçlanır. Ama bu oyunda dikkat etmeniz gereken nokta, her nesneyi yutmamanız gerektiğidir. Bazı nesnelerin etkileşime girip büyük sonuçlar doğuracağını da göz önünde bulundurarak oyunu oynamanız şiddetle tavsiye edilir.

10.Alto’s Odyssey

Alto’s Odyssey

Alto, çobanlık yapan bir gençtir. İşinin yanı sıra koşmayı, insanlarla yarışmayı da seven bu gencimiz dünyadaki herhangi bir oyuncuya karşı koşma ve kayak yapma savaşı açabilir. Müziklerle harmanlanmış olarak hızlıca kaymaya, insanlara meydan okumaya hazır mısınız?

11.Skate City

Skate City

Alto’s Odyssey yapımcılarının kaykay severler için çıkardığı bu oyunda Barcelona, Oslo ve Los Angeles sokaklarını son hızla gezmeye hazır mısınız? Kendi karakterinizi yaratabileceğiniz bu oyunda sokak sokak kaykay sürebilir ve saatlerce süren eğlencenin keyfine varabilirsiniz.

12.Sky: Children of the Light

Sky: Children of the Light

Sky Krallığı adı verilen yerde uçarak, kaçarak ve çeşitli şekillerde birilerini ve bir yerleri keşfetmeniz gerekiyor. Krallıktan düşmüş olanları tekrar krallığa döndürmeniz, tüm krallıkları gezmeniz, eski hazineleri bulmanız ve ruhlarla konuşmanız da işin artı yanı. Ya da eksi yanı. Oyunu oynamadan bunu asla bilemeyeceksiniz.

13.Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile

Call of Duty dünyasını bilmeyen yoktur. Gelişmiş renkler, efektler ve seslerle çevrili olan; onlarca çeşitlikte silahların bulunduğu bu oyun, AppStore aksiyon kategorisinin liderliğini uzun zamandır korumaya devam ediyor. Kendi liderliğinizi alabileceğiniz, ordunuzu kurabileceğiniz ve online olarak dünyanın herhangi bir yerinde bu oyunu oynayan kişilere savaş açabileceğiniz bu oyunda atış sınırlarınızı zorlamaya hazır mısınız?

14.Jumanji: Epic Run

Jumanji: Epic Run

Jumanji isimli filmden esinlenerek oluşturulan bu oyunda sonsuz miktarda koşmanız gerekiyor. Oyunda amacınız kutsal mücevheri yerine geri getirmek. Gelişmiş grafik seçeneklerinden oluşan haritalarda koşmak size oldukça iyi gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin