Ermenistan Cumhuriyetinde başkanlık görevi yapmış olan Serj Sarkisyan’ın hayat yoldaşı, korona virüsü (COVID 19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Ermenistan’ın bir önceki devlet başkanı olan Serj Sarkisyan’ın eşi bugün hayatını kaybetti. Kısa bir süre önce korona testi yaptıran Sarkisyan ailesinde anne Rita Sarkisyan’ın testi pozitif çıktı. Hızlıca hastaneye kaldırılan Rita, hayatını kaybetmeden birkaç gün önce durumu ağırlaşması gerekçesiyle yoğun bakım ünitesine aktarıldı. Birkaç gündür yoğum bakımda tedavi gören Rita’nın vücudu koronaya yenik düştü.

1962 yılında Ermenistan’ın Hankendi şehrinde dünyaya gelen Rita Sarkisyan, iki çocuk annesiydi. 2008 – 2018 yılları arasında Ermenistan devlet başkanlığı yapan Serj Sarkisyan’ın sevenleri bu olaya çok üzüldüğü sosyal medyadan taziye mesajlarıyla gösterdi.

Ermenistan’da Vaka Sayıları Her Geçen Gün Artıyor

Rita Sarkisyan hayatını kaybetti.

Ermenistan’da korona vaka sayısı ülke genelinde 120 bini geçmiş durumda. Bu vakalardan yaklaşık 90 bini iyileşti ve 2 bine yakın kişi yenik düşerek hayatını kaybetti. Kalan kişilerinde halen tedavisi sürmektedir. Ölüm oranı diğer dünya ülkelerine göre daha az olan Ermenistan’da çok sevilen eski devlet başkanının hayat arkadaşı da ölenler arasında yer alıyor. Son günlerde korona vaka sayısı geçilen zamana oranla ciddi anlamda artış yaşandığı tablolarda gözükmektedir. Ülke genelinde korona virüsüne karşı alınan tedbirler artmaktadır.

Peki Rita Sarkisyan’ın geride bıraktığı ailesi ne durumda? 66 Yaşında olan Serj Sarkisyan ve 2 çocuğunun durumları iyi olduğu açıklanmıştır. Karantinada olan Sarkisyan ailesi ve sevenleri Rita Sarkisyan’ı bugün son yolculuğuna uğurladı.

Sarkisyan ailesinin yaptığı açıklamada bu durum için çok üzgün olduklarını ve vatandaşlarının bu illetten en kısa sürede kurtulmak için herkesin tedbirlere uymasını konusunda uyardı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin