17 Kasım 2019 tarihinde başlayan, 12 buçuk aydır devam eden ve yaklaşık 55 milyon kişiyi hasta eden Corona isimli virüsün en belirgin özelliği hastalarda yüksek ateş yapması. Çok uzun aylardır düzenli olarak ateşimizi ölçüyoruz ve hatta nereye gidersek gidelim ateş ölçeri yanımızda bulunduruyoruz. Ekstra yükten kurtulma ve ateş ölçen cihaza anında ulaşmayı hedefleyen Huawei ise akıllı cep telefonlarımız ile ateş ölçeri birleştirmiş durumda. 

Aylardır ateş ölçen telefon üzerinde çalışan teknoloji markası haziran ayında bunu duyurmuştu. O zamandan bu zamana sistemini daha da geliştiren telefon markası, bugün yaptığı açıklama ile ateş ölçen telefonun patentini aldıklarını duyurdu. Hem Corona virüsünden korkanlara hem hastalıktan uzak durmak isteyenlere hem de teknoloji severlere ilaç gibi gelen bu habere konu olan telefon hakkındaki her ayrıntı şu an insanları merak ve umut içerisinde bırakıyor. 

Markanın 3 Haziran 2020’de çıkan HONOR Play4 Pro ve 4 Kasım 2020’de çıkan Huawei Mate 40 RS Porsche Design modelli telefonları hali hazırda ateş ölçüm teknolojisini bünyelerinde bulunduruyor. Fakat bu iki telefonda da tasarım aşamasında ateş ölçer patentini alamayan marka, dün itibariyle bunu başarmış durumda. 

Huawei markası özellikle 2020 yılı içerisinde yapılan akıllı telefon testlerinde hiçbir zaman zirveye oynayamadı. Bu durum her ne kadar sinir bozucu olsa da markanın üretim açısından hiçbir işlemini sekteye uğratmamış durumda. Daha yeni ve gelişmiş telefon modellerini piyasaya sürmeye hazırlanan Huawei, ocak-ekim 2020 arasında telefon ve tabletleri için tam 8 bin 607 patent alarak diğer markaları sollamış durumda. 

Telefonla Ateş Ölçümü Nasıl Yapılıyor?

Telefonla ateş ölçümü ise oldukça basit ve herkesin uygulayabileceği şekilde yapılıyor. Öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Ardından telefon/tablet kamerasını alnınıza tutmanız lazım. Birkaç saniye alnınızı tarayan kamera, ateşinizi cihaz ekranında gösteriyor. Dilerseniz insan dışındaki varlıkların da ateşini ölçebiliyorsunuz. Örneğin evcil hayvanınızın.. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin