Teknoloji devi Huawei’nin, 2020 senesinin ortalarında piyasaya süreceğini duyurduğu ve 2020 Ekim ayında satışa çıkardığı Huawei Eyewear 2 isimli akıllı gözlük başlangıç aşaması olarak Singapur’da piyasaya çıktı. Eyewear 1’e göre ultra iyileştirilmiş olan bu gözlük, önceki modelden daha rahat olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Gentle Monster x Huawei Eyewear

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Huawei, akıllı gözlük üreten markalar arasına bir süre önce Eyewear 1 modeliyle adımını attı. Bu gözlüğü geliştirerek ikinci modelini 2020 Ekim ayında çıkaran marka, yeni çıkardığı gözlüğe Gentle Monster x Huawei Eyewear 2 ismini vermiş bulunmakta. Teknoloji, dijitallik ve modanın bir arada kullanıldığı bu gözlük ilk olarak Asya Kıtası’nda satışa çıktı. Singapur’dan başlayarak tüm dünyaya yayılacak olan gözlük satışları, şimdiden alıcılarını heyecanlandırmış durumda.

Huawei Eyewear 2 önceki neslinden daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkmış durumda. Ses kontrolü, yeni tasarımlar ve ultra yeni işlemleri bünyesinde bulunduran bu gözlük, Huawei teknolojilerinin temeline sahip akışın üzerine yeniliklerin eklenmesiyle oluşturulmuş durumda. Stereo ses özelliğine sahip, ses sızıntılarını önleyen, dışardan ses girişine izin vermeyen Huawei akıllı gözlük ultra ince ve yarı açık tasarımıyla öne çıkıyor.

Sıradan bir gözlük gibi duran ama içerisinde gelişmiş teknolojileri barındıran Huawei akıllı gözlük, sesli asistan desteğine sahip. Sesli olarak komut verdiğiniz, kısa sürede istediğiniz işlemi gerçekleştirebildiğiniz bu gözlükte ses ekipmanı mini halde gözlüğün sap kısmında monte olarak bulunuyor. Bu kısmın kulağa ve cam kısmının da burna baskı yapmaması adına gözlüğün her ayrıntısında en hafif malzeme olan plastik titanyum, gözlüğün genelindeki menteşelerde ise titanyum kullanılmıştır. Bu özelliklere ek olarak gözlüğün sap kısmı da 12-20 derece arasında ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede gözlüğü her yaştan kişi kullanabiliyor.

Huawei Akıllı Gözlükte Hangi Özellikler Bulunuyor?

Huawei akıllı gözlükte hangi özellikler bulunuyor sorusu bu kısımda merak edilenlerden. Bu gözlükte müzik dinleme, TV izleme, oyun oynama, telefon görüşmesi yapma, hoparlör olarak kullanım gibi özellikler bulunuyor. Eyewear 2’nin içerisinde ortam sesini azaltma ve dinlenilene odaklanma özellikleri de mevcut.

Huawei Akıllı Gözlük Nasıl Kullanılıyor?

Huawei akıllı gözlük kullanımı oldukça kolay. Gözlüğün akıllı hareket kontrolü bulunuyor. Bu sebeple de kullanım ve eşleştirme açısından kaliteli olan gözlüğün sol sapında kişilerin kullanabileceği ufak bir sıkma düğmesi bulunuyor. Ayrıca sol tarafa iki kez tıklamayla da sesli asistan aktif ediliyor.

Müzik dinlerken şarkılar arasında geçiş yapmak için gözlüğün sapında parmakla kaydırma hareketi yapmanız yeterli. Konuşma, dinleme ve izleme gibi işlevler gözlük çıkarıldığı anda duruyor. En ufak bir hareketi bile algılayan gözlük, 3 dakika içinde tekrar takılırsa oynatma işlemine kalındığı yerden devam ediliyor.

Huawei akıllı gözlük şarj ile çalışıyor. %100 şarjla 5 saat kullanım imkanı sunan cihaz, hızlı şarj özelliğiyle oldukça seviliyor.

Huawei Akıllı Gözlük Fiyatı

Metal optik serisi olarak geçen gözlük smart dizayn ile kullanıcılara sunulmuş durumda. Smart dizaynı 360 dolar olan gözlüğün güneş gözlüğü dizaynlı olanı ise 390 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin