Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da pek çok işletme hesabı ve influencer bulunuyor. Bu hesaplara gelen sorular da hem çok fazla hem de genelde aynı kategoride. Instagram, direct message (DM) kutusu aynı türde bulunan kategoriler için SSS (Sıkça Sorulan Sorular) özelliğini kullanıma açtı. Sürekli tekrarlayan sorulardan kaçınmak isteyenler için hayat kurtarıcı olan bu eklenti ile profil ziyaretlerinin ve instagram kullanımının daha da artması bekleniyor.

Devamlı olarak güncelleme halinde bulunan Instagram, özellikle 2020 yılının başından beri pek çok yeniliği takipçilerine sundu. İnsanların evde kaldıkları dönemde daha fazla aktif olmaları yazılımcıların daha çok çalışmasını ve üretmesini sağladı. Instagram’ı satın alan Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarının hepsini bir çatı altında toplamak için çalışmalarına devam ediyorlar. Kasım ayı başında Messenger ve Instagram DM özelliklerini birleştiren Facebook, uygulamalar üzerinde daha fazla çalışıyor. Ortak mesaj kutusundan yaklaşık bir ay sonra SSS özelliğini kullanıma açmaya hazırlanan uygulama şu anda test aşamalarını sürdürüyor.

Sızdırılan yeni özelliğe göre kişiler, kendilerine sıkça gelen soruları ve cevaplarını belirleyecek. Takipçi soru sormak için sohbet penceresini açtığında bu soru listesine rastlayacak. İstedikleri soruların yanıtlarını bulabilecekler ve taslak olarak kaydedilmiş sorulardan dilediklerini kopyala yapıştır yaparak sorabilecekler. Ayrıca bu sorulara karşılık influencer profillerinin hazır yanıt özelliği de bulunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin