Bu yazıda, geçen yılın Eylül ayında Apple firması tarafından piyasaya sürülen iPhone 11 Pro Max hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Apple firmasının son ürünlerinden olan bu telefon, birçok özelliği ile dikkat çekmeyi başarıyor! Keyifli okumalar…

İPHONE 11 PRO MAX EKRAN ÖZELLİKLERİ

İPHONE 11 PRO MAX EKRAN ÖZELLİKLERİ

İlk olarak, 1242 x 2688 FHD+ ekran çözünürlüğü, OLED ekran teknolojisi ve 6.5 inç ekran genişliğiyle bizi başarılı bir ekran karşılıyor. 101.65 cm2 ekran alanı ise birçok telefonun ekran alanını oldukça geride bırakıyor.

Çerçevesiz tasarım, Dolby Vision, Multi Touch (Çoklu dokunma), DCl P3 Renk Uzayı, 2000000:1 Kontrast Oranı ve HDR10 özellikleri ise aynı serinin ürünü olan iPhone 11 Pro’nun ekran özellikleri ile tamamen aynı. Farklılıklardan bir diğeri ise Pro Max’ın %82.70’lik ekran-gövde oranı ile daha geniş bir ekrana sahip olması.

İPHONE 11 PRO MAX KAMERA ÖZELLİKLERİ

İPHONE 11 PRO MAX KAMERA ÖZELLİKLERİ

Telefonun 12 MP çözünürlüğe sahip olan birinci kamerası ortalama bir seviyede… Optik görüntü sabitleyici, coğrafi konum etiketleme, portre özelliği, sesli komut, yüz algılama, elle odaklama, hızlı ve otomatik odaklama, panorama görüntü, kırmızı göz düzeltme, HDR ve çekim zamanlama gibi özellikler de iPhone serilerinin birçok ürününde bulunan ortak özelliklerden bazıları.

2160 piksel ultra HD 4K video kayıt çözünürlüğü ise olduça iyi. Ayrıca telefonun video kayıt çözünürlüğü en az 720p ve en düşük video FPS değeri 24, en yüksek video FPS değeri ise 60 FPS.

Video kayıt özellikleriyle dikkat çeken iPhone 11 Pro Max, 12 MP çözünürlüğe sahip ikinci arka kameraya da sahip. F2.0 diyafram açıklığı olan bu kamera ise 2x optik zoom (yakınlaştırma), telephoto ve optik görüntü sabitleme özellikleriyle gayet iyi görünüyor. Üçüncü arka kamera ve ön kamera da 12 MP çözünürlüğe sahip… Son olarak, bu telefonda bulunmakta olan kamera özelliklerinin, iPhone 11 Pro’ya ait olan kamera özellikleriyle neredeyse aynı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

İPHONE 11 PRO MAX BATARYA ÖZELLİKLERİ

Pek çok sayıda özelliğiyle iPhone serilerinin diğer ürünlerine benzemekte olan bu telefon, yirmi saat video ve seksen saat kesintisiz müzik oynatma özellikleriyle birçok telefonun önüne geçiyor. Lithium Ion teknolojisiyle üretilmiş olan bataryanın 18 Watt maksimum güce sahip olan hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Ayrıca batarya kapasitesi ise tam olarak 3969 mAh!

Değiştirilebilir bataryası bulunmayan bu telefon, kablosuz olarak da şarj edilebiliyor. Ayrıca sadece yarım saatte yüzde elli oranında dolan bu batarya, zamandan tasarruf etmeniz için oldukça uygun!

İPHONE 11 PRO MAX TEMEL DONANIM ÖZELLİKLERİ

Toza ve suya dayanıklı olan iPhone 11 Pro Max’ın Apple A13 Bionic model yonga setine, Dual Core 2.65 Ghz. Lightning model ana işlemci eşlik ediyor. 6 çekirdeklik ana işlemci, 64 bit işlemci mimarisiyle iPhone 11 Pro’nun işlemci özellikleriyle tamamen aynı… Ayrıca İOS 13 model işletim sistemi versiyonu da bu telefonunkiyle aynı olan bir diğer özellik.

LPDDR4x model, 4 GB büyüklüğünde olan RAM ise ortalama bir seviyede bulunuyor. Hafıza kartı desteği bulunmayan telefonun maksimum dahili depolama alanı ise 64 GB büyüklüğe sahip. Bu telefonda 5G özelliği bulunmasa da 4.5G’ye kadar olan bütün ağ bağlantısı çeşitleri desteklenmekte…

2020 yılından itibaren fiyatı 11.500 Türk Lirası’nın üzerinde olan iPhone 11 Pro Max, Apple ürünleri arasındaki en pahalı telefonlardan birisi…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin