Sony, kasım ayı içerisinde PlayStation 5’i tüm ülkelerde kullanıma çıkardı. Türkiye’ye henüz birkaç gün önce gelen cihaz, yalnızca birkaç saat içerisinde tamamen tükendi. Cihazı yasal yollardan bulamayan kişiler kara borsaya başvurmaktan da geri kalmadı. Adeta ekmek ve temiz suymuşçasına satışı gerçekleşen PlayStation 5, yeni bir haberle karşımıza çıktı: 

Astro Bot

Her büyük markanın bir maskotu vardır, bu asla şaşmaz. PlayStation da kendi maskotunu edinmiş durumda. En son 2013 senesinde PlayStation 4 ile karşımıza çıkan maskot Astro Bot, PlayStation 5 ile sahalara geri dönmüş durumda. Minik maskot adeta Sony’nin simgesi olma yolunda ilerliyor. Lisanslı maskot olan Bot, şimdiden pek çok online oyun ve oyun cihazı üreticisini harekete geçirmiş durumda. 

2020 yılında Call of Duty: Black Ops Cold WarThe Last of Us Part IIAssassin’s Creed Valhalla ve DOOM: Eternal gibi pek çok oyun piyasaya çıktı. Oyun severlerin gece gündüz uyumadan, yemek yemeden, bilgisayar başına kitlenmiş şekilde oynadıkları bu oyunların en mini minisi ise Astro’s Playroom oldu. PlayStation 5 içerisinde yüklü olarak karşımıza çıkan bu oyunda karakteriniz Astro Bot ile 3 boyutlu bir dünyada maceraya atılıyorsunuz. 

PlayStation 4’te de yüklü olarak bulunan oyun, cihazı seven kişiler tarafından sevilerek oynanmıştı. 5 yıl sonra, yani 2018 senesinde, bir kez daha gözler önüne serilen Astro’s Platform, bu kez daha fazla oyun eleştirmeninden olumlu not aldı. Astro Bot hakkında açıklama yapan PlayStation yazılımcıları ise yakın zamanda maskotun daha fazla göz önünde olacağını söylüyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin