Reklamlardan Bunalıp Tepki Gösterenlere Karşı Etkileyici Satış Rakamlarını Duyurdu

Kasım ayı, her ülkede her yıl indirim cümbüşü yaşanıyor. Cadılar Bayramı, Black Friday, Siber Pazartesi ve daha pek çok indirimlere sahne olan bu ay içindeki indirimlerden ülkemiz de nasibini aldı. Kasım ayının ilk haftasından son gününe kadar reklamları yapılan indirimlerde en çok Trendyol’u gördük. Ülkede açık ara farkla en çok reklam veren kuruluş unvanını eline alan şirket artık o kadar fazla reklam vermeye başladı ki bu durum birçok eleştiriyi beraberinde getirdi.

Tüm olumsuz tepkilere karşın tüm Instagram ve Twitter Influencerlarıyla iş birliği yapmasının ekmeğini çok iyi yiyen kuruluş, Kasım ayı verilerini bugün itibariyle açıkladı.

Geçtiğimiz ay içerisinde 60 milyon ürün sattığını duyuran şirket, en fazla ürün siparişinin ise İstanbul’dan alındığını duyurdu. Trendyol’un geçtiğimiz ay raporuna göre ise siteye kısa süre içinde yaklaşık 2 milyarlık ziyaretçi uğramış.

Trendyol haricinde diğer e-ticaret platformları da oldukça çeşitli indirimler yaptı. Henüz diğer platformlardan açıklama gelmedi. Fakat Trendyol bünyesinden yapılan açıklamada mağazalarda satılan 5 milyon çeşit üründe farklı oranlarda indirimlerin uygulandığı açıklandı. 60 milyon ürünün satıldığı ay içinde ise mağazaların satışları oldukça arttı. Geçen yılın Kasım ayına göre %158 artan satışlar, hali hazırda 25 milyonluk üyesi bulunan platforma yaklaşık 2 milyar ziyaretçinin uğramasını da sağladı. Trendyol, Z raporunda ayrıca anlık ziyaretçi sayısının 1,85 milyona çıktığı da duyurdu.

Onlarca Şehirden Yüzlerce Tedarikçi Zengin Oldu Diyebilir Miyiz?

E-ticaret platformu Trendyol, en çok siparişin -nüfusun çok olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz- İstanbul ilinden verildiğini açıkladı. Sipariş sıralamasının kalanı ise şu şekilde oldu: Ankara, İzmir ve Bursa. En çok satış yapan tedarikçiler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Denizli ve Aydın illerinden çıktı.

Antep Fıstığı Kırdı Geçti

Kasım ayı içerisinde en çok satılan ürünler de şüphesiz ki giyim kategorisinde kış mevsiminin vazgeçilmezleri olan sweatshirtler oldu. Sweatler 1 milyondan fazla satıldı. Anne ve bebek kategorisinde ise en çok bebek bezi satıldı ki açıklanan sayıya göre yaklaşık 200 bin paket bez satılmış oldu. Yiyecek kategorisinde ise Antep fıstığı her şeyi solladı diyebiliriz. Geçtiğimiz ay içerisinde 35 tondan çok fıstık satışı gerçekleşti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin