Kripto para, geleceğimizi şekillendirmemiz de en büyük yardımcı olacak etkenlerden biri. Teknolojik çağa doğru ilerlediğimiz bu yıllarda elektronik paraya sahip olmak, internet üzerinden her alışverişi elektronik paralar ile yapmak artık vazgeçilmez bir durum. 2010lu yılların başında herkesin haberdar olmaya başladığı kripto paralar, hala geliştirilme aşamasında. Yıl içinde pek çok kripto paranın borsaya düşmesi, paralar üzerinden alım ve satımların sık sık artması hepimizi bu mecraya doğru yönlendiriyor.

Kripto para dünyasında var olmak isteyen kişiler de parayı en kısa ve kolay yoldan kazanmanın yollarını arıyorlar. İnternette en çok araştırılan “kripto para kazandıran oyunlar” başlığı bunun göstergesi. Günümüzde pek çok online oyun bulunuyor ve bunların bir kısmı başarılı oyun severlere bedava olarak ve kısa yoldan kripto para kazandırabiliyor.

Kripto Para Kazandıran Oyunlar 2020

Özellikle son 5 yıl içerisinde piyasaya çıkmış olan bazı oyunlar, başarılı oyunculara kripto para kazandırmasıyla ünlü. Telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden oynanabilecek bu oyunlar ise şu şekilde:

BitcoFarm

BitcoFarm

Hay Day ve Farmville oyunlarını bilmeyen yoktur. Bir çiftliğiniz olur, evinizi ve ahırlarınızı onarırsınız, hayvanlarınızı beslersiniz, tarım yaparsınız, yiyecek ve içecek üretip satarsınız. Sattıklarınız karşısında para kazanıp çiftliğinizi güzelleştirecek ürünler satın alabilirsiniz. BitcoFarm da bir çeşit çiftlik oyunudur. Bu çiftlik oyununun işleyişi de diğer çiftlik oyunları gibidir. Tarlanızı ekip biçersiniz. Biçtiğiniz tahıllarla hayvanlarınızdan aldığınız süt ve yumurtayı birleştirip yiyecek ve içecekler üretirsiniz ve market açıp bunları bitcoin karşılığında satarsınız. Aynı şekilde bitcoin karşılığında diğer çiftliklerden ürün satın alabilirsiniz.

BitcoFarm içinde kazandığınız bitcoinleri de satabileceğiniz bu oyunda birçok seviye bulunuyor. Standart seviye olarak ifade edilen seviyede istediğiniz kadar oynayabilirsiniz ve hiçbir ücret yatırmanıza gerek yoktur. Fakat yüksek bitcoinler kazanmak isterseniz ve altın üyelik denilen üyeliğe geçmek isterseniz bir miktar bitcoin ile ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca bu oyunda gümüş üyelik seviyesi de bulunuyor. Standart üyelik dışındaki tüm üyelikler 29 gün süre ile geçerli oluyor. Bu süre bitmeden ikinci bir üyelik satın alırsanız bu durumda %20’lik ücret indirimiyle karşılaşmanız da mümkün. Standart üyeler ayda yalnızca 4 kez para çekimi yapabilirken diğer üyeler ayda 6 kez çekim yapabilirler. Aynı zamanda standart üyelerin sınırlı sayıda hayvanı bulunurken diğer üyelerin sınırsız hayvan satın alma hakkı bulunuyor.

Coin Flapper

Coin Flapper

Bir çeşit bitcoin kazanma oyunu olan CoinFlapper, henüz Türkçe dil desteğine sahip olmayan bir oyun. Buna karşılık İngilizce haliyle bile oldukça kolay oynanabiliyor. Deneme yanılma yolu ile İngilizce dil desteğinde kolayca oynayabileceğiniz bu oyunda tek yapmanız gereken yalnızca birkaç tuşu kullanmak o kadar.

CoinFlapper oyunu bir çeşit turnuva/yarış oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 4 kişilik olan bu turnuvalara “turnuva” butonuna basarak katılabilirsiniz. Oldukça zorlu olan bu turnuvalarda birinci olan kişi, dakika başına bir bitcoin kazanabiliyor. Hiç ara vermeden 3 kez turnuvaya katıldığınızda ve hepsinde de ilk 3 sıralamaya girdiğinizde bitcoinlerin sayısı artıyor. Elbette ki hepsinde birinci olduğunuzda daha çok kazanma şansını yakalıyorsunuz. Bu oyunun artı yanı ise bitcoinlerinizi çekmek istediğinizde ödeme yapmanıza gerek kalmaması.

Sarutobi

Telefonunuza indirerek oynayabileceğiniz Sarutobi isimli oyun da bir çeşit kripto para kazanma oyunudur. Kolay gibi görünse de zaman zaman zorlanacağınız bu oyunda bir maymun bulunuyor. Bu oyunu ne kadar uzağa götürebilirseniz o kadar kripto para kazanma şansınız bulunuyor. Maymunun canı ve gücü çok hızlı şekilde bitebiliyor. Gücü korumak için havadan yağan yiyecekleri tutmanız gerekiyor. Ne kadar çok yiyecek tutup da yerseniz o kadar fazla güç kazanırsınız ve o kadar uzak mesafeye yol alabilirsiniz.

Sarutobi oyununda iki çeşit mod bulunuyor. Bu modların ikisini de deneyerek başarılı olduğunuzda oynayabilirsiniz.

Lightnite

Lightnite

Çok fazla bilinmeyen Lightnite isimli oyunda başarılı oldukça kripto para kazanma imkanınız bulunuyor. Dünyaca ünlü Fortnite isimli oyunu andıran Lightnite, bir çeşit battle royale oyunu. Çok oyunculu savaşlar, kapışmalar, arenalar bulunuyor. Kendi takımınızı oluşturabiliyorsunuz. Oyunda galibiyetlerinize karşılık bitcoin kazanırken kaybettiğinizde de bitcoin kaybediyorsunuz. Bitcoin kazandığınızda dilediğiniz zaman bu paraları euro ya da dolara çevirerek çekebiliyorsunuz.

Diğer oyunlardan farklı olan Lightnite, PlayStation Store ve Steam üzerinden kullanıcılara sunuldu. Oyunun kripto para ile ilgili karışıklığı gidermek adına başka bir sürümü daha bulunuyor ki bu sürümde kişiler kripto para yerine euro ya da dolar kazanabiliyorlar.

Coin Crusher

CoinFlapper oyununun yaratıcıları tarafından piyasaya sürülmüş olan CoinCrusher, Flappy Bird oyununa oldukça benziyor. Turnuvalara girip kazanarak bitcoinleri cüzdanınıza ekleyebiliyorsunuz. Turnuvalara hızlıca katılmanız ve katıldığınız her turnuvayı da kazanmanız sizin için kâr. Oyunun artı yanı, bitcoinlerinizi paraya çevirip çekmek için hiçbir şekilde depozito ödemek zorunda kalmamanız.

Miner Farm

Bu oyun bir Türk girişimcinin ellerinden çıkma. Bu oyun sayesinde minning (kripto para madenciliği) sistemini anlamanız ve bitcoin kazanmanız mümkün. Üye olduğunuz anda size bedava olarak bin watt gücünde elektrik ve 10 GH/s’lik güç veriliyor. Bu eklentiler size yetmezse “shop” butonuna basarak marketleri ziyaret edip daha yükseklerini alabilirsiniz. Fakat market ürünleri size yüksek fiyatlı gelirse bu durumda “trade” sekmesinde kullanıcıların satışa çıkardıkları ikinci el eklentileri satın alabilirsiniz.

Kripto Para Kazandıran Oyunları Oynarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir oyundan para kazanmak, hele ki şu anda oldukça pahalı olan kripto paraları kazanmak oldukça zor ve çetrefilli yolları aşmanızı gerektirebiliyor. Bu tarz oyunları oynamadan önce dikkat etmeniz gereken oyunun ne kadar güvenilir olduğu hakkında araştırma yapmanız. Bu tarz oyunları indirdiğinizde cihazınızdaki tüm bilgilere ulaşmak isteyebilirler. Bu konuda oldukça dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca az veri paylaşmalısınız. Ayrıca oyunları mümkün olduğunca Apple App Store ya da Google Play Store’dan indirmelisiniz. Sıradan siteler üzerinden indirdiğiniz oyunlar güvenliğinizi tehdit edebilir. Oyunu indirmeden önce cihazınızdaki virüs koruma sisteminin açık olduğundan da emin olmanız gerekir.

Kripto para kazandıran oyunlar içerisinde satın alma yapmanız gerekebilir. Bu durumda bilgilerini verdiğiniz kartın korumalı olmasına, satın almayı gerçekleştirdikten sonra bilgilerini oyundan silmeye ve kartın şifresini değiştirmeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde kartlarınızı olası bir hırsızlık durumundan koruyabilirsiniz. Bu arada kimlik numaranızı ve önemli kişisel bilgilerinizi mümkün olduğunca bu oyunlarda paylaşmamalısınız.

Kripto para kazandıran oyunlarda genelde musluk sistemi geçerlidir. Musluk sistemi demek, oyunda gösterilen reklamlar neticesinde oyunu tasarlayan kişilerin para kazanması demektir. Kazanılan bu paralar kripto paraya dönüştürülerek oyunculara gönderilmektedir. Bu sebeple oyunlara her gün düzenli olarak giriş yapmanız ve oyunları devamlı oynamanız gerekir. Mümkünse gün içinde en az 2 kez oyunu oynamalısınız.

Bazı oyunlarda kazandığınız kripto paraları çekmek için sizden ücret isteyebilirler. Bu oyunlar en net tabirle “dolandırıcıdır”. Sizden para karşılığında para isteyen oyunları oynamaktan kaçınmalısınız. Ayrıca oyun mağazalarında pek çok “bitcoin” ve “kripto para” isimli oyun bulunmaktadır. Bu oyunların puanları fazla ve tüm yorumları da olumlu olabilir. Fakat unutmayın ki pek çok oyun sahibi bu puanları vermeleri ve yorumları yapmaları için insanlara para vermektedir. Bu tarz oyunları indirmeden önce internet üzerinden ayrıntılı olarak araştırma yapmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin