2020 senesinin bitmesine 40 gün kalmışken dijital uygulamalar üzerinde yıl boyunca toplanan analizlerin sonuçları açıklanmaya devam ediyor. YouTube, en çok dinlenen ve izlenen şarkıların, videoların açıklamasını yapmaya başladı. Henüz birkaç saat önce paylaşılan analiz sonucuna göre Baby Shark videosu gelmiş geçmiş en çok izlenen video oldu. 

Bu paylaştığımız haber YouTube uygulamasının orijinal kaynaklarından alınan haberdir. Haberin yayınlandığı saat olan Türkiye saati ile gece 01.00’da Baby Shark’ın izlenme sayısı 7 milyar 41 iken haberi paylaştığımız şu saatte videonun izlenme sayısı 7 milyar 244 milyon 228 bin 184. Bu ani artış bile videonun tüm dünyada ne kadar çok sevildiğini ve izlendiğini bir kez daha kanıtlamış oluyor. 

YouTube’un en çok izlenen videosu unvanını Luis Fonsi, herkesin içini kıpır kıpır eden Despacito şarkısıyla elde etmiş ve uzun zaman boyunca bu unvanı elinde bulundurmuştu. Haberin yayınlandığı saat olan Türkiye saati ile gece 01.00’da Despacito’nun görüntülenme sayısı 7 milyar 38 milyon iken haberi paylaştığımız şu saatte videonun görüntülenme sayısı 7 milyar 69 milyon 402 bin 682. Baby Shark ile adeta yarış içerisinde olan videonun 2020 senesini nasıl bitireceği merak konusu. 

Baby Shark Krallığı 

Baby Shark şarkısı, Güney Koreli Pinkfong grubu tarafından çocukların eğlenirken öğrenmeleri için üretildi. Kolay ezberlenebilir yani, kolay sözcükleri, eğlenceli ve hareketli müziği ile bu klip, milyarlarca çocuk tarafından sevildi. Günümüzde çocukların da “teknolojik çocuk” olduğunu ve yemek yerken muhakkak bir şeyler izlediklerini göz önünde bulundurduğumuzda videonun bu kadar fazla izlenmesine şaşmamak gerekir. İlginç olan şu ki Baby Shark şarkısını kimin yazdığı bilinmiyor ve şarkı piyasaya çıktığı anda bu kadar çok ilgi de toplamamıştı. 10 yaşındaki Hope Segoine isimli çocuk şarkıyı seslendirip kendi çapında klip çektikten sonra şarkı tekrar yayınlandı ve bu sayede milyarlarca izlenmeye ulaşmış oldu. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin