Kripto paraların gerçek paralardan daha fazla tercih edilmeye başlandığı günümüzde pek çok kripto para platformu oluşturulmuştur. Dünyadaki her ülkenin pek çok platformu bulunur. Bu platformlarda genellikle dünyadaki tüm kripto paralar bulundurulmaya çalışılsa da bazıları bu konuda başarılı olamazlar. Özellikle yeni açılan ve dünya genelinde tanınırlığı henüz oluşmamış platformlar bunlardandır. Mydexpay de bu platformlardan biridir. Henüz yeni oluşturulmuş olması sebebiyle çok fazla kişi tarafından bilinmeyen sistemin ilerleyen dönemlerde gelişmesi bekleniyor.

Mydexpay (XMD) Coin nedir ve nasıl kazanılır gibi soruların ayrıntılı cevapları için yazının devamını okuyunuz.

XMD Mydexpay Coin Nedir?

Mydexpay (XMD), blockchain teknolojisini alt yapı olarak kullanan, insan merkezli kripto para platformudur. Platformda kod ad olarak XMD’yi kullanır. Ankara Keçiören merkezli bu platform, 2019 senesinde kurulmuştur. Mydexpay Coin Projesi olarak geçen bu sistem aslında 2016 senesinde üretilmeye başlanmış fakat projenin yazım ve üretim aşaması tamamlandıktan sonra 2 yıl da ICO süresi için beklenmiştir. Bu sebeple projenin herkese açılması 2019 senesini bulmuştur.

Kripto paraların genel merkezsiz, direkt olarak dijital tabanlı olmasına karşılık XMD’nin merkez ile kurulması ve bünyesinde 10 binden fazla çalışanı barındırması, kurucularının istedikleri bir çalışma şeklidir. Çoğu kripto paraya inat insan merkezli olması, dijital paraların insan hakimiyeti altına alınması isteğine dayanır.

Elektrik tüketim sistemi üzerine kurulmuş olan kripto para madenciliğinin gereksiz olduğunu savunan bu sistemde en az elektrik, efor ve zamanla en çok kripto para madenciliği üzerinde çalışılır.

Mydexpay Nasıl İşler?

Mydexpay coin işlemesi diğer kripto paralara göre oldukça farklıdır. Bu coin, alt coin olarak kabul edilir. Para yatırma ve yükseldikçe kazanma sistemi olmayan bu alt coinde sistem yatır, bekle ve kazan şeklinde işler. Kripto para borsasından alınan XMD, masterlife adı verilen sistemde 1 yıl boyunca kiralanır. Kiralama süresi boyunca sürekli güncellenen Dextrade sisteminde oranın yükselmesine karşılık XMD kiralayan kişiler kazanç sağlarlar.

Oldukça değişik bir sistemde ilerleyen Mydexpay’de kazanç belirleyen bir diğer sistem de yatırım oranlarıdır. Mydexpay yatırım işleminde çok fazla almak ve çok yatırım yapmak gibi bir fikirde bulunursanız bundan şiddetle kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sistemde yatırım ne kadar fazla olursa kazancınızın azalma ihtimali de o kadar yüksek olur.

Mydexpay (XMD) işleyiş sisteminde Dextrate oranı önemlidir. Örneğin bu yazının yazıldığı 20 Eylül 2020 tarihinde bu oran 750’dir. 750’yi 30/1000 ile çarptığınızda aylık XMD Coin kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki borsa, her an değişebilen bir sistemdir. Bu sebeple de elde edilen kazanca sabitmiş gibi davranılmamalı, daima borsa kontrol edilmelidir. Bir nevi matematik bulmacası olan borsada 1 saniye sizi vezir de edebilir rezil de.

XMD Coin alım ücreti şu anda 1 ila 10 Türk lirası arasında değişmektedir. 2020 yılı sonuna kadar bu şekilde gideceği düşünülen sistemde 2021 yılı itibariyle fiyatı 100 Türk lirasına kadar çıkacağı bir atılım beklenmektedir.

Mydexpay MasterNode

7 gün 24 saat hizmette olan bu sistem, XMD’nin dijital cüzdanı olarak bilinir. Şifreli şekilde çalıştığından güvenliğin en üst düzeyde tutulduğu bu sistem, her ne kadar dijital cüzdan olarak bilinse de esasında insan merkeziyetli bir cüzdandır. Bu sebeple de diğer tüm kripto paralardan ayrılır. Mydexpay XMD Projesi bünyesinde kullanılan bu dijital cüzdanda her kullanıcı için farklı bir ortam oluşturulur ve tamamen el yordamıyla XMD Coinler bu ortamlara yüklenir. Herkesin cüzdanı kendine özeldir. Yüksek güvenirlilikle korunan bu sistemde cüzdan açtırmak ya da 1 yıllık kiralama için hiçbir ücret talep edilmez. Dilediğiniz miktardaki XMD coinini MasterNode’a yatırabilirsiniz.

Dünyada sadece XMD’ye özgü olan Mydexpay MasterNode hakkında bilinmesi gereken bir diğer ayrıntı da XMD kripto paranın diğer paralardan farklı bir teslimat sisteminin olduğudur. Blochchain tabanlı kripto paralara nazaran gelirler, MasterNode sisteminde organik olarak dağıtılır.

Neden Mydexpay?

Mydexpay Projesi olarak adını duyuran bu proje, insanların farklı bakış açıları kazanmasına sebep olmuştur. Kabul etmek gerekir ki benimsediği sistemden dolayı pek çok insanda büyük soru işaretleri yaratan bu sistemin neden seçilmesi gerektiği de herkes tarafından merak edilir.

Neden Mydexpay diye soranlar için birkaç cevap vermek gerekirse:

  • Mydexpay, vadeli banka hesabı gibidir. 1 yıllık vadesi dolmadan bozamazsınız. Bu da elinizdeki parayı boş yere harcamanızı önler.
  • Mydexpay XMD Projesinde kazançlar aylık olarak hesaplanır. Ayda %25’e varan kazanç elde edilme ihtimali oldukça yüksektir.
  • Günlük değil de aylık kazanç sağlamanın, günlük değil de yıllık yatırım yapmanın altında yatan en önemli sebep insanların borsaya hakim olması ve yatırımlarına sadık kalmalarını sağlamaktır.
  • Mydexpay tamamen Türkler tarafından oluşturulmuş bir sistemdir. Ülkemize kripto para borsasında da destek vermek isteyen kişiler tarafından oluşturulan bu sistemin ilerleyen zamanlarda ülkemizin adını dünyaya duyurması bekleniyor.
  • Düşük fiyatından dolayı istediğiniz miktarda Mydexpay Coin alabilirsiniz fakat bu diğer kripto paralar için geçerli değildir. Özellikle Bitcoin’in on binlerce Türk lirası olduğunu düşündüğümüzde mantıklı olan Mydexpay Coin’i seçmek olur.

Mydexpay Kayıt

“Geleceğinize yatırım yapın” mottosuyla ilerleyen bu aylık kazanç sisteminde siz de 1 yıl sonrasına yatırım yapmak isteyenlerdenseniz yapmanız gereken Mydexpay ortaklarıyla iletişime geçmek. Projenin ana sitesinden Mydexpay (XMD) kayıt butonu ile mail ya da telefon numarası aracılığıyla yetkili kişilerle iletişime geçip randevu alabilir, zoom üzerinden canlı bağlantılara katılarak aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Dilerseniz site üzerinde yer alan tanıtım videolarını da izleyebilirsiniz.

Diğer tüm kripto paralar gibi borsadan al ve sat işlemleri yapılamayan Mydexpay’de işleme geçmek için muhakkak yetkili biriyle iletişim kurmanız gerektiğini unutmayın.

XMD Mydexpay Borsada Mevcut Mu?

Mydexpay (XMD) Coin esasında Etherflyer isimli borsada satışta bulunuyor. Dünyanın 13.büyük borsası olarak görülen bu sistemde Masternode’da yatırımı bulunan kullanıcılar çekim işlemi yapabiliyorlar. Fakat bu borsanın hacminin düşük olmasından dolayı Mydexpay yatırımcılarının tercih etmemesini öneriyoruz.

Şu anda yatırımların ortaklar aracılığıyla al – sat yapılmasının mantıklı olduğunu hatırlatmakla birlikte Mydexpay’in kurucularının yakın zamanda bir borsa kurma planlarından da bahsetmek gerek. Mydexpay borsa ismiyle şu an anılan bu borsanın alt yapısı şu an oluşturulma aşamasında. Diğer tüm kripto paralar gibi borsa üzerinden alım satım işlemlerinin yapılması ve yatırımcıların güvenlerini kazanmak adına oluşturulacak bu borsanın 2020 sonu ile 2021 başında hizmete girmesi bekleniyor. Öte yandan verilen bir diğer bilgi de Mydexpay (XMD) Coin’in bilinen Türk borsalarına da yakın zamanda giriş yapacağı yönünde.

Mydexpay, madencilik sisteminde başarılı olabilecek mi; yeni kripto para sistemini dünyaya duyurabilecek mi; kendisine ait borsa kuracak mı ya da hangi Türk borsasına girecek gibi soruların cevaplarını ilerleyen zamanlarda görmemiz mümkün olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin