Bilgisayarlar dışında aynı türden oyunları oynayabileceğiniz bir diğer teknolojik alet de oyun konsolları diyebiliriz. Bu oyun konsolları sizlere daha geniş alanda oyun oynamanızı sağlar. Televizyonlara bağlanan bu cihazlar ile daha sorunsuz oyun oynamanız olağandır. Piyasa da 3 çeşit oyun konsolu bulunmaktadır. Bunlar: PlayStation ve Xbox. Bu oyun konsolları sizlere daha verimli oyun kalitesi sunmaktadır. Ekstra canlılık da arıyorsanız eğer televizyon seçiminizin de önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

PlayStation Oyun Konsolu

PlayStation Oyun Konsolu

Sony markasının ürettiği bir üründür ve en bilinen oyun konsolu diyebiliriz. Bütün oyunlara uyumlu olduğunu ve oyun kasetlerini de birçok mağazadan bulabileceğinizi de bilmenizde fayda vardır. PlayStation oyun konsolunun en gözde ürünü şu an da Amiral Gemisi PS4 oyun konsoludur. 8GB RAM kapasitesine sahip bu cihazlar diğer oyun konsollarından daha verimli ve yüksek performanslı oyun deneyimini bizlere sunuyor. PlayStation oyun konsolunun bir etkileyici özelliği de oyun esnasında oyun kumandanızın oyuna bağlı olarak titremesidir. Bir dövüş oyununda her yediğiniz darbede kumanda titrer ve bu da etkileyici bir özellik olarak sizlere yansıyabilir. Özel kumanda tasarımı ile de oyun oynarken elinizde terleme yapması durumunda kumandanın elinizden kayması engellenmiştir. Oyunları, seçili mağazalardan almak yerine PlayStation’nın kendi marketinden de online kart ödemesiyle istediğiniz oyunu satın alıp oynayabilirsiniz.

XBOX Oyun Konsolu

XBOX Oyun Konsolu

Ürünün yapımcısı Microsoft firmasıdır. Xbox ın daha çok ikinci planda tutulmasının sebebi de oyuncuların ve oyun konsolu oynatan iş yerlerinde PlayStation bulunmasıdır. Xbox, diğer oyun konsollarından eksiği yoktur. Bir artısı da şudur ki diğer marka oyun konsollarına göre fiyatı daha uygun olmasıdır. PlayStation ürününün oyunlarını bulmak bir hayli kolayken Xbox oyun konsolunun oyunlarını da bulmak biraz zor olabilir. Ama hiç merak etmenize gerek yok. Çünkü Xbox da kendi mağazasını oyun konsoluna yerleştirmiştir ve dilediğiniz oyunu da bu mağazadan temin edebilirsiniz. 8 GB RAM kapasitesine ve 500 GB Harddisk belleği mevcuttur. Yeni çıkan Xbox One modelinde ise sizlerin daha da ilginizi çekecek özellikleri bulunmaktadır. Bu modelin içerisinde sizlere; televizyon, sinema, oyun ve müzik deneyimi sunmayı amaçlamışlardır. Kendi başına bir uydusu bulunmamaktadır. Kendinize ait olan uydu kablonuzu Xbox a bağlamanız yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin