Geçtiğimiz hafta içinde tüm dünya ülkelerinde satışa çıkarılan ve yalnızca birkaç saat içinde tüm kopyaları tükenen PlayStation 5, oyun sektörünü yerinden oynatmaya devam ediyor. Cihaz, henüz çoğu ülkede bir haftalıkken güncellemeleri gelmeye başladı bile. Bu güncellemeler de oyunun ününe ün katıyor. Hem sistem iyileştirmeleri hem de farklı özelliklerin eklenmeleri ile bugün yayınlanan güncellemeler, yapanlar tarafından oldukça beğenilmiş durumda.

PlayStation 5’i satın alan kişiler yazılımcılara kısa zamanda olumsuz dönüşler yaptılar. Çoğu dönüşler sistem üzerinde var olan yavaşlık, oyunun geç yüklenmesi, oyunun kaydedilememesi, sistemin donması gibi problemlerden kaynaklıydı. Çoğu oyuncunun mustarip olduğu bu durum, Sony tarafından gönderilen güncelleme ile büyük oranda çözülmüş oldu. Henüz çözülemeyen hataların olduğu bildirilse de ilerleyen günlerde bunun da çözüme kavuşturulacağı bildiriliyor.

Japonya’nın bir numaralı teknoloji markası olma yolunda ilerleyen Sony, 12 Kasım tarihinde Amerika ve büyük birkaç ülkede daha ilk günden problemler çıkarmıştı. Bir hafta aradan sonra (19 Kasım’da) kalan ülkelerde satışa çıkarılan cihazdaki sorunlar hakkında Sony bir açıklama yapmamıştı. Fakat bugün sabah saatlerinde indirilmeye açılan güncellemeler sayesinde bu sorunlar büyük oranda giderildi. Gelen güncellemenin boyutunun 886 MB olduğu düşünüldüğünde cihazdaki sorunların çoğunun çözülmüş olduğu varsayılıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin