Akıllı cihaz işlemcisi denildiğinde akla ilk gelen marka olan Qualcomm, bugün düzenlediği Tech Summit Digital isimli teknoloji zirvesinde yeni yonga seti amiral gemisi Snapdragon 888’i tanıttı.

Snapdragon 888 modelinin toplamda 14 model akıllı telefonda kullanılacağını belirten Qualcomm yöneticileri, yeni model hakkında şu özelliklere dikkat çekti:

Snapdragon 888 modeli 5G, Qualcomm 5G modem RF System imkanı sunuyor. Modemde mmWave ve 5G uyumlulukları bulunacak. Ayrıca modem içerisinde 5G Standalone, 5G sağlayıcı birleşmeleri ve Dynamic Spectrum Sharing eklentileri bulunacak.

Qualcoom All Engine

Yeni amiral ge Snapdragon 888’de tasarımı yeniden yapılmış olan Qualcomm Hexagon işlemci ve 6.nesil All Engine de bulunuyor. All Engine, 1 saniyede 26 trilyon işlem yapma yeteneğine sahip. Ayrıca bu yapay zeka, 2.nesil Sensing Hub ile tasarlanmış olacak.

Qualcomm Snapdragon Elite Gaming

Yeni amiral gemisi, 3.nesil Elite Gaming sahibi olacak. Böylelikle de Adreno GPU artışı yaşanacak.

Spectra ISP

Qualcoom Snapdragon 888, içerdişi Spectra ISP eklentisiyle daha kaliteli gigapiksel sunarken daha iyi fotoğraflar çekilmesini sağlayacak. Belirtilene göre bu eklenti, 1 saniyede 2,7 gigapiksel fotoğraf ve video çekimi sunacak. Ayrıca 1 saniyede 12 megapiksel çözünürlük içeren 120 fotoğraf da çekilebilecek.

Qualcomm Snapdragon 888 Hangi Cihazlarda Bulunacak?

Yeni Snapdragon 888 Asus, Lenovo, Meizu, Nubia, OnePlus, Sharp, Xiaomi, Black Shark, LG, Motorola, RealMe, OPPO, Vivo ve ZTE gibi markalarda bulunacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin