Oyun sever kişilerin yakından bildiği marka olan Razer, genelde oyuncu ekipmanları üretmesi ile ünlü. Fakat son zamanlarda bu marka, yalnızca oyun severlerin değil eğitime ve işe odaklı olarak bilgisayar kullanan kişilerin de yararına olacak cihaz üretmeyi aklına koydu. Sonuç olarak ortaya Razer Book 13 çıktı.

Razer Book 13, minimalizmi benimseyen kişiler tarafından çokça tercih edilecek gibi duruyor. Bilgisayarın hem dış yüzey hem de ekran tasarımında minimalist dokunuşlar rol oynuyor. Intel Evo sertifikasına sahip olan bu bilgisayar hem okul hayatında hem de iş hayatında kurtarıcı olmak için geliyor.

Oyun Ekipmanından İş Hayatına

Razer Book 13

Oyun ekipmanları ile dünya genelindeki tüm teknoloji marketleri dolduran Razer, artık bilgisayar devi markalarla yarışmak için mağazalara giriş yapıyor. Düzenlediği bir etkinlikte Razer Book 13’ü tanıtan marka, ürünü her ne kadar iş hayatı için özel olarak tasarladıklarını söyleseler de bu bilgisayar okul ve hatta günlük hayatta da kullanılabilecek bir bilgisayar.

Razer Book 13, markanın daha önce karşımıza çıkan oyuncu bilgisayarı Blade Stealth 13 ile hemen hemen aynı minimal tasarımlara sahip. Razer Book, 16:10 boyutundaki ekranı ile dikey bir görünüm sunuyor. Aynı zamanda bu, çoklu pencere kullanımının da önünü açıyor. Bu da bilgisayarın oyun dışında kullanılması için oldukça işlevli.

Tasarım açısından piyasadaki bilgisayarlarla yarışabilecek derecede olan Razer Book 13, klavyesinin altında RGB led aydınlatma barındırıyor. Bilgisayarın normal ve dokunmatik olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Normal bilgisayarın özellikleri ise şu şekilde:

  • Çözünürlük: 1920*1200
  • İşlemcisi: Intel Core i5 – 1135G7
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 256 GB

Razer Book 13 dokunmatik ekranlı bilgisayar özellikleri:

  • Çözünürlük: 1920*1200
  • İşlemci: Intel Core i7 – 1165G7
  • RAM: 16 GB
  • Depolama: 512 GB

Bu iki modele ek olarak Razer Book 13’ün 3840*2400 piksel ekran ölçüsüne sahip dokunmatik bir modeli de bulunuyor. Yani Razer Book 13’ün üç şekilde karşımıza çıktığını söylemek mümkün. Bu üç çeşit de MicroSD, HDMI 2.0, USB Type A 3.2, kulaklık girişi ve Thunderbolt 4 USB Type-C bağlantı özellikleri sunuyor. Intel Evo sertifikasına da sahip olan bu bilgisayarların hızlı şarj, uzun ömür gibi özellikleri bulunuyor.

Razer Book 13’ün Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Razer Book 13 Fiyatı

Razer Book 13’ün fiyatı ise tanıtım toplantısında merak olmaktan çıktı. Razer markasının normal ekranlı bilgisayarı 1199 Amerikan doları, dokunmatik ekranlı bilgisayarı 1599 Amerikan doları ve büyük ekranlı bilgisayarı da 1999 Amerikan doları karşılığında Kasım 2020 içerisinde piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin