Piyasaya henüz bu yıl çıkarılmış olan Samsung Galaxy Note 10 Lite, performansına kıyasla oldukça ekonomik bir telefon arayanlar için iyi bir tercihe benziyor… Ocak ayında satışı başlamış olan bu telefon hakkındaki tüm detaylar işte burada!

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE TEMEL DONANIM ÖZELLİKLERİ

Quad Core Mongoose M3 modelli, 8 çekirdek ana işlemcisi ve 64 bit işlemci mimarisi dışında, 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor… Bu depolama alanı, tam 1 TB boyutundaki hafıza kartı ile desteklenebiliyor. Bu alan büyüklüğü ise çok sayıda fotoğraf, video ve diğer türden dosyaları saklamanız için fazlasıyla yeterli! Ayrıca yonga setinin modeli ise Samsung Exynos 9 Series 9810.

8 GB büyüklüğündeki RAM fena olmasa da, Galaxy Note 10 Plus’ın 12 GB RAM’ının gerisinde kalıyor. 76.1 mm kalınlık, 163.7 mm boy ve yaklaşık olarak 200 gram ağırlık ise oldukça ideal. Beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri bulunan telefonda ne yazık ki 5G özelliği bulunmuyor. Parmak izi okuma özelliği bulunan telefonun toz ve su dayanıklılığına sahip olmaması ise en büyük dezavantajları olabilir…

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE BATARYA ÖZELLİKLERİ

USB Type C türündeki şarj kablolarıyla doldurulan bataryanın şarj gücü tam olarak 4500 mAh. Bu şarj gücü ise Galaxy Note 10 Plus’ın batarya kapasitesini geride bırakıyor. Aralıksız olarak, 4G üzerinden tam yirmi yedi saat telefon görüşmesi yapılabilirken, on yedi saat de internet kullanılabiliyor. Hızlı şarj özelliği bulunmaktayken, telefonda kablosuz şarj özelliği bulunmuyor. Maksimum şarj gücü ise 25 Watt ile standart bir seviyeye sahip… Ayrıca telefonun değiştirilebilir bataryası da bulunmuyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE EKRAN ÖZELLİKLERİ

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE EKRAN ÖZELLİKLERİ

Telefonun Super AMOLED teknolojisi ile tasarlanmış olan ekranı, 6.7 inç genişliğe sahip. 1080 x 2400 FHD Plus ekran çözünürlüğü ise oldukça iyi. Fakat Corning Gorilla Glass 3 modelli ekran camı, Galaxy Note 10 Plus’ın camından daha sağlam değil!

Kapasitif dokunmatik türünden olan ekranın, çoklu dokunma, çerçevesiz tasarım, ekran içi kamera ve always on display (sürekli açık ekran) özellikleri de bulunmakta. Genel olarak, telefon ekranının standart bir seviyede olduğu rahatlıkla söylenebilir.

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE KAMERA ÖZELLİKLERİ

SAMSUNG GALAXY NOTE 10 LİTE KAMERA ÖZELLİKLERİ

F1.7 diyafram açıklığına sahip olan kameranın çözünürlüğü 12 MP. Aslında bu çözünürlük oranı pek de iyi sayılmasa bile Galaxy Note 10 Plus kamerasıyla aynı seviyede. Optik görüntü sabitleyici, coğrafi konum etiketleme, perde hızı kontrolü, tam manuel kontrol, RAW kayıt, otomatik odak ve panorama özellikleri de ayrıca mevcut.

2160p Ultra HD 4K video çözünürlüğünün dışında olarak, yine ana kamera gibi 12 MP çözünürlüğe sahip olan ikinci ve üçüncü kameralar da bulunuyor. Pek iyi seviyede olmayan bu kameralara, 32 MP çözünürlüğe sahip olan, gayet iyi bir ön kamera eşlik ediyor. Yine 2160p çözünürlüğüyle video kaydetme özelliği bulunan ön kamerada, sesli komut alma, HDR, portre modu ve zamanlayıcı özellikleri de bulunuyor.

22 Haziran 2020 tarihi itibarıyla fiyatı tam olarak 4.499.89 Türk Lirası olan Samsung Galaxy Note 10 Lite, birinci, ikinci ve üçüncü kamera özellikleri haricinde genel olarak iyi özelliklere sahip bir telefon !

1 YORUM

  1. Dört aydır kullanıyorum.harika bir cihaz,tek sıkıntı parmak izi okuyucu eski nesil,gün ışığında sıkıntı çıkarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin