Spotify uygulamasının şarkı aralarında verdiği sesli reklamları bilmeyen yoktur. Premium üyelerin rahatlıkla atlayabildiği bu reklamlar yakın zamanda YouTube’a gelmeye hazırlanıyor. Şu anda beta sürümü test aşamasında olan reklamların amacı ise reklamların daha geniş kitleye ulaşmasını sağlamak. 

Online video platformu deyince herkesin aklına gelen YouTube, milyonlarca kişi tarafından kullanılan Spotify uygulaması ile rekabet etmeye kaldığı yerden devam ediyor. Spotify’da yıllardır var olan şarkı yayınları kendi içerisinde podcastlerle yarışırken YouTube da kendi uygulamasından bu yarışa dahil olmak adına podcast oluşturma ve paylaşım ortamı geliştirdi. Ardından Spotify’in ünlü sesli mesajlarını da bünyesine eklemeye hazırlanan YouTube, uygulama geliştiricileri ile bu konuyu ayrıntılı şekilde masaya yatırdı. 

Sesli reklamların kazandığı popülerlikten gelir elde etmek isteyen uygulama ”marka bilinirliğini artırmak” amacıyla geliştirdiği ve şu anda beta sürümünü kullandığı reklamların, ortalama 15 saniye olacağı biliniyor. Spotify’ın reklamlarından farklı olarak YouTube üzerinde küçük gifler ya da fotoğraflı reklamların olması bekleniyor. Ayrıca reklamların anlaşılır dille ve görmeseniz bile ürünün zihinde etkili bir görsel çizeceği şekilde seslendirileceği de belirtilen diğer noktalardan. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin