Binlerce Liralık Cihazda İnanılmaz Hatalar Ortaya Çıktı!

Playstation 5 hem yeni dizaynı hem oyunları ile bu yılın en fazla konuşulan teknolojik cihazlarından biriydi. Özellikle fiyatı ile ülkemizde bir hayli yankı uyandırdı. Milyonlarca kişinin piyasaya çıkmasını beklediği cihaz, gösterime sunulduğu gece çoğu ülkede tükendi; binlerce liralık fiyatı ve üzerine eklenen pek çok vergi bile insanları durduramadı. Heyecanla ve çok fazla merakla beklenen bu cihaz, uzun süre boyunca teknoloji yazarları, eleştirmenler ve oyun severler tarafından incelendi.

Playstation 5 inceleme sonuçları ise pek çok ülkede satışa çıktığı bugün itibariyle açıklandı. Ortaya çıkan sonuçlar ise herkesi şoke etmiş durumda. Daha piyasaya çıkalı 2 gün olmadan cihazın, kullanıcıları çok fazla üzecek hataları bulundu.

Playstation 5 Uyku Modundayken Sürekli Çöküyor! Oyun Oynarken de Çöküyor! Çökmediği An Var Mı?

Playstation 5

Uyku modu bilgisayar, tablet gibi teknolojik ürünlerin vazgeçilmez özelliklerinden yalnızca bir tanesi. Cihazın açık kalmasını istediğinizde ama aynı zamanda daha az enerji ve batarya harcanmasını istendiğinizde uygulanan bu modda bir tuş ile cihazı açık hale getirmeniz mümkün oluyor. Playstation 5’te de geçerli olan uyku modunu ne yazık ki pek çok kişi kullanamıyor. Kullanıcılardan gelen değerlendirme sonuçlarına göre cihaz, uyku moduna alınmak istendiğinde ne yazık ki çöküyor.

Milyonlarca kişi için şoke edici bir durum olan çökmenin neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Diğer taraftan pek çok kullanıcının bildirdiğine göre aynı çökme sorunu oyun esnasında da sık sık yaşanıyor. Binlerce lira verilerek erkenden alınan cihazların oyun oynatmayacak derecede hata ile kaplı olması çok büyük bir sıkıntı. Buna karşın Playstation üreticisi Sony Computer Entertainment şirketinden herhangi bir açıklama gelmedi.

Yazılım uzmanlarına göre ise çökmenin sebebi cihazda kaynaklanan yazılımla ilgili bir problem. Reddit üyelerine göre ise bu sorun LAN kablosu ve USB portlarından kaynaklanan doluluk ve yoğunluk sebebiyle oluşuyor. Bazı oyun severler LAN kablosunu çıkarıp sorunu çözerken bazıları ise hiçbir şekilde sorunu çözemiyor.

Playstation 5’ten Hata Üstüne Hata

Playstation 5

12 Kasım itibariyle pek çok ülkede satışa çıkan Playstation 5, ilk günden pek çok hatayı ortaya çıkardı. Sony şirketinin yepyeni oyun konsolu Playstation 5 numaralı sürümü ile ününe ün katmaya hazırlanırken kullanıcılardan gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Teknolojik ürünlerin ilk sürümlerinde olmazsa olmaz olan sorunlar CE-107867-9 kodu ile Playstation 5’te de karşımıza çıktı. Yeni oyun indirmek için konsol başına geçen kişilerin karşılaştıkları bu hata sonucunda donmalar ve tekrar deneyin uyarıları yer alıyor. Playstation tekrar deneyin hatası şu anda “yeniden deneyin” butonunu basmak suretiyle bir miktar çözülebiliyor. Fakat her kullanıcıda geçerli olmayan bu çözülme işlemi için Sony, herhangi bir açıklamada bulunmadı. Reddit üyeleri ve yazılımcılar ise şu anda çözüm için modemi sıfırlama ve konsolu kapatıp açmayı öneriyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin