Red Mi markasının başkanı olan Lu Weibing, 26 Kasım’da yeni bir telefon modelinin duyurulacağını açıkladı. Duyurulacak olan modelin isminin Redmi Note 9 5G olduğunu açıklayan başkan, sosyal medya hesabından telefonun tek şarkla 5 gün boyunca kullanılabilecek olduğunu da belirtti. Teknoloji müşterilerinın akıllarında soru işareti yaratan bu açıklama sonrasında Weibing, 24 saatlik telefon kullanımının sonunda şarjın hala %76 olduğunu gösteren görseller de yayınladı.

Teknoloji severleri heyecanlandıran telefon haberi şu anda tüm dünyada trend aramalar listesinde, telefonun özelliklerinin ve görüntülerinin daha önceden sızdırılmış olması insanların meraklarını gidermemiş durumda. Telefonu satın almak için gün sayan kişiler telefon hakkında daha fazla özelliğe ulaşmak için çabalıyor.

2021 yılına girmeden önce Note 9 5G Pro ve Note 9 5G modellerini çıkaracak olan Redmi hakkındaki bilgilendirmeler daha önce Geekbench üzerinden yapılmıştı. Modellerin çıkmasına yalnızca birkaç saat kala ise yeni bilgiler, markanın başkanı tarafından verildi. Bu defa doğrulama görüntüleri ile verilen haberde kullanıcılar için oldukça önemli gelişimler görülüyor.

Note 9 5G hakkında bilinen ilk özellikler ise şu şekilde:

  • İşlemci: Snapdragon 750 G
  • Batarya: 6000 mAh
  • Bağlantı: 5G

Kalan özelliklerinin yarın öğrenileceği telefonların ortalama fiyatlarının ise 150 dolar olacağı düşünülüyor. Başlangıç fiyatı olarak karşımıza çıkan bu öngörüde Türkiye fiyatlarındaki vergiler ile elbette ki artırım yaşanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin