Son zamanlarda kullanıcı sayısı olarak oldukça yüksek sayılara ulaşmayı başaran TikTok bazı ülkelerde yasaklanmaya devam ediyor.

Pakistan’da TikTok yasaklandı! Ülkemizde de aktif olarak kullanılan TikTok bazı engellerden dolayı diğer ülkelerde yasaklarla karşı karşıya kalmış durumdaydı. İlk olarak Hindistan tarafından engellenen uygulama daha sonra Amerika tarafından engellenme riski ile karşı karşıya kalmıştı.

Ülkemizde de yeni yürürlüğe giren sosyal medya yasasına göre düzenleme yapılmadığı zaman TikTok uygulamasının ve hatta farklı sosyal medya uygulamalarının da yasaklanması gündemde bulunuyor. Her ne kadar hayatımıza yeni fenomenler girmesine sebep olmuş olsa da oluşturduğu ortamlar nedeni ile engellerle mücadele ediyor.

TikTok’a Pakistan da Yasak Geldi!

Dünyada kısa sürede farklı bir yere sahip olmayı başaran TikTok uygulamasına Pakistan’dan da bir engel çıktı! Pakistan yönetimi tarafından alınan karar ile birlikte engellenen TikTok’a VPN ile de erişim için kollar sıvanmış durumda.

Pakistan da engellenen TikTok’un engellenme sebebi olarak “Ahlaksız Paylaşımlar” yapılıyor savunması yapıldı. Pakistan’da 75 Milyon dan fazla kullanıcıya sahip olan TikTok bu kayıp yüzünden derinden olmasa da oldukça fazla etkilenmiş durumda.

Komşuluk ilişkilerinin de bu engelleme ile bir ilişkisinin olabileceği de akıllara soru olarak gelmekte. Pakistan’ın komşusu Hindistan geçtiğimiz aylarda TikTok için bir engel kararı yayınlamış ve kararı uygulamıştı. Komşu ülkelerden de destek almak istemiş olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin