Instagram, Facebook, WhatsApp’ta bulunan ve herkes tarafından sıklıkla hem de baya baya sıkça kullanılan hikaye özelliği sonunda Twitter’a da geldi. Twitter’da takılan elit kesimin gelmemesi için çok direndiği özellik, Facebook ve Instagram’a rakip olmak isteyen uygulama için kaçınılmaz oldu. Hikayeler kısmının Twitter’a gelmesinde hangi kullanıcı kitlesi ya da yazılımcı etkili oldu bilmiyoruz ama bizce hiç de güzel olmadı.

Fleets ismi ile Twitter uygulamasına giriş yapan hikayeler özelliği bugün itibariyle kullanılmaya başlanmış durumda. Hemen her cihaza gelen güncelleme ile kullanıma açılmış olan özellikte hem metin hem de video ve fotoğraf paylaşımı yapılabiliyor. Instagram ve Facebook üzerinde olduğu gibi 24 saat sonra kaybolan Fleets, Türk diline ise “Filolar” şeklinde çevriliyor.

Test aşamaları Japonya, İtalya ve Brezilya’da tamamlanan Twitter hikayeler özelliği 17 Kasım tarihi itibariyle Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanıma sunuldu. Yeni özelliğe göre akışta gördüğünüz herhangi bir tweeti RT yapar gibi Fleets üzerinde paylaşmanız da mümkün olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin