Ülkemizde henüz popüler olmayan fakat Amerika ve Avrupa ülkelerinde araç alırken sık sık tercih edilen otomotiv markası GM, her marka gibi elektrikli araç sektörüne adım atmış durumda. Hali hazırda elektrikli araç alanında çalışmaları süren markanın CEO’su son röportajında “2025 senesine kadar en az 30 tane elektrikli araç” piyasaya süreceklerini açıkladı. Markayı seven ve teknolojiyi hayatının merkezine koyan kişileri mutlu eden bu haber, otomotiv piyasasına bomba gibi düştü.

Önümüzdeki 5 yılı sıkı şekilde planlayan markayı aslında hemen hepimiz tanıyoruz. Hummer, Chevrolet ve Cadillac modelleriyle ismini tarihe altın harflerle yazdıran marka, şimdi de elektrikli araçlarıyla çığır açmayı planlıyor. Standart, doldurmalı araçlardan ziyade elektriğin otomobil üzerindeki gücüne güvenerek yola çıkan marka, geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında kısa bir açıklama yaparak sektöre ayırdığı bütçeyi 2025 yılının Aralık ayına kadar 27 milyar dolara çıkardığını duyurdu.

Chevrolet, Hummer, Cadillac, EV, Lyriq gibi modellerin elektrikli versiyonları için çalışmaları başlatan General Motors, en az 30 model ile sevenlerine merhaba diyeceğini ve bu araçların çoğunun Kuzey Amerika bölgesinde satışa çıkacağını da ekledi.

General Motors Araçları Teknolojiye Yön Verecek

General Motors üretmeyi planladığı elektrikli araçlarda menzili 450 mile (724 km) çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca bu tarz araçlarda bir problem haline gelen pahalı bataryaya sıkıntısına da çözüm getirecek olan marka, Ultium’dan üretilmiş bataryaları kullanarak 2025 sonrasında üreteceği araçlarda pil maliyetini yarı yarıya indirmeyi hedefliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin