Ünlü Alman markası Volkswagen yeni aracını yakın zamanda satışa sunmaya hazırlanıyor. ID.5 Coupe SUV ismini verdiği araç modeli üzerindeki geliştirmeler sürerken büyük marka yeni açıklamasıyla herkesi şaşkına uğrattı. Açıklamaya göre bu model yalnızca Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Yani teknolojinin kalbinin attığı yer olan Amerika başta olmak üzere pek çok ülke ID.4 Courpe SUV ile yetinmek zorunda kalacak. 

Volkswagen, birkaç aracında yaşanan egzoz emisyon probleminden sonra hızlıca 180 derece dönüş yaparak elektrikli araç piyasasına yöneldi. Son birkaç yıldır kendini elektrikli araca veren marka, 2023 senesine kadar milyonlarca araç üreteceğini de açıkladı. Firmanın ürettiği ilk elektrikli araç olan ID.4 Courpe SUV, bu açıklamanın bir göstergesi olarak haberlerde yer edindi. Dünya genelinde satışa çıkan 4 modeli, binlerce kişi tarafından satın alınırken 5 modeli hakkında son dakika güncellemesi yapıldı. 

Automative News sitesinin yayınladığı son dakika haberine göre 2 kapılı Volkswagen ID.5 yalnızca Avrupa Kıtası içerisinde satışa çıkacak. Son dakika haberiyle ilgili doğrulamayı sunan Volkswagen e-mobilite yöneticisi Thomas Ulbrich başlangıç olarak durumun bu şekilde olacağını bildirerek sonraki yıllar için diğer kıtalara da yeşil ışık yakmış oldu. 

2021 senesi içinde satışa çıkacak olan ID.5, Nürburgring pistinde test sürüşündeyken görüntülenmişti. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin