Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamalar kendilerini 2021 yılına hazırlamaya başladı. Pek çok yazılımcı, grafiker ve tasarımcı, uygulamalarının yeni yüzlerini kullanıcılara tanıtmaya hazırlanırken elbette WhatsApp de bundan geri kalmadı.

2020’nin son ve 2021’in ilk haftası arasında tüm uygulamaların yeni yüzlerini gösterecek. Öte yandan WhatsApp (WA), diğer uygulamalardan farklı olmak amacıyla birkaç gün geç kalacak gibi duruyor. WP, her ne kadar yeniliklerini şu an açık şekilde duyurmaktan kaçınsa da bir şeylerin değişeceğini WABetaInfo ekibi fark etmiş durumda. Konu hakkında yapılan araştırmalara göre yenilikler öncelikle kullanım şartı sözleşmesi üzerinden kişilere sunulacak. Ayrıca bu sözleşmede Facebook hizmetleri hakkında da bazı maddeler bulunacak.

Kullanıcılar artık WA’nın kendilerine gönderdiği bildirimleri açılan ekranlarda görecek. Bu ekranda kullanıcıların onayına sunulacak ilk bildirimin ise kullanım şartı sözleşmesi olacağı aktarılan bilgiler arasında. Bir tür banner sayfa olarak görülen bu ayrı ekran, en çok işletme hesaplarının işine yarayacak. Yeni özellikleri bu tarz banner bildirimleri ile müşterilerine iletebilecek olan WA’nın bu özelliğinin ilerleyen zamanlarda işletme hesaplarına da gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın Banner Özelliği Ne Zaman Açılacak?

WA’nın banner özelliği şu anki öngörülere göre 8 Şubat 2021 Pazartesi günü kullanıcıların hizmetine sunulacak. Özelliğin işletme hesaplarına ne zaman geleceği ya da öngörüldüğü gibi gelip gelmeyeceği ise şu an muamma ve merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin