Tuşlu telefonların tedavülden kalkmasından ve akıllı telefonların piyasaya çıkışından sonra hiçbir şekilde katlanan telefon görmedik. Ta ki 2020 senesine kadar…

Dünyaca ünlü Güney Kore merkezli elektronik eşya markası Samsung, önümüzdeki günlerde en yeni telefonunu dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. 5G teknolojisini barındıracak olan bu telefonun model ismi Galaxy W21. Samsung W21, kendisinden önceki modeller gibi dünyanın katlanabilen ilk akıllı telefonları unvanını elinde bulundurarak piyasaya çıkıyor. Katlanabilen akıllı telefon furyasını başlatan Samsung akıllı telefonda, dokunmatik ekranda katlama nasıl olacak, performansı etkileyecek mi gibi sorular da telefonla birlikte piyasaya giren diğer sorulardan. Çünkü Galaxy W21 katlanabilen 4.akıllı telefon olmasına rağmen hala bazı tereddütleri barındırıyor. Tereddütlere ve soruları son vermesi amacıyla Samsung, Galaxy W21’i piyasaya sürmeden önce defalarca kez teste tabi tutuyor.

Katlanabilir akıllı telefon furyasını başlatan ilk marka Samsung’tu ve bu furyanın ilk telefonu da Samsung Galaxy Fold idi. Telefonda katlamadan kaynaklı ekran problemi ya da teknik hiçbir aksaklık bulunmuyordu. Buna ek olarak da telefon kısa zamanda herkes tarafından sevilmiş ve benimsenmişti çünkü katlaması kolay olan bu telefon en dar ceplere bile sığıyordu. Galaxy W21’in de Fold gibi kolayca katlanması ve kullanım kolaylığı sağlaması bekleniyor.

Samsung katlanabilir akıllı telefon serisinin yeni üyesi olmaya hazırlanan W21 5G pek çok testten geçmeye devam ediyor. Testlerin sonucu olumlu çıktıkça da telefon hakkındaki ayrıntılar basına sızıyor. En son edinilen bilgilere göre Galaxy W21 5G, Wi-Fi Alliance sertifikasına sahip oldu. Bu sertifikanın anlamı ise dünyayı yeni bir teknolojik atılımın beklediğidir. Sertifika, telefonların 5GHz ve 2.4 GHz sistemlerini aynı anda desteklediğini ifade eder. Günümüzde telefonların pek çoğunda bulunmayan bu sertifika, 2020 yılı itibariyle oldukça önem kazanmış durumda. Dünyanın önde gelen ülkelerinin 5G teknolojisiyle tanışmaya başladığı bu yıl pek çok telefon Wi-Fi Alliance sertifikası almak için çabalayacak gibi duruyor.

Samsung Galaxy W21 Özellikleri

Önümüzdeki günlerde piyasaya çıkmaya hazırlanan Samsung Galaxy W21 özellikleri de takdire şayan. Henüz hepsi açıklanmasa da aldığı sertifika neticesinde bazılarını öğrendiğimiz özellikleri dünyaya yeni bir teknolojik kapı açacak gibi duruyor.

Öncelikle Galaxy W21’in W2021.011 yazılım sürümü sahibi olduğunu söylemek mümkün. Telefonun işletim sistemi ise tabi ki Android 10 olarak kayıtlara geçmiş durumda. Wi-Fi özellikleri her ne kadar 5G üzerinden sertifika almış olsa da telefonun Wi-Fi 6 ve Wi-Fi Direct özelliklerine sahip olduğu da belirtilen diğer özellikler arasında.

Cihazın diğer özellikleri arasında en çok dikkat çekenleri ise Qualcomm Snapdragon 865 Plus setinin kullanılması. Ayrıca telefonun 512 GB depolama birimi ve 12 GB Ram sağladığı da göze çarpıyor. Hakkında daha fazla detay bulunamayan bu telefonun kalan özelliklerinin ise Samsung Galaxy Z Fold 2 ile hemen hemen aynı olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2’nin özelliklerini bu aşamada hatırlatmadan geçmek olmaz. 7.6 inch Full HD + Dynamic AMOLED ekranı bulunan telefon katlandığında 6.2 inch boyutuna iniyor. 12+12+12 MP özelliğine sahip 3 arka kamerası bulunan Z Fold 2 ayrıca 10 MP’lik ön kameraya da sahip. Telefonun pil gücü ise 4500 mAh.

Samsung Galaxy W21 ise 2020 senesinin son çeyreğinde tanıtılacak olup Kasım en geç Aralık ayında, yani 2020 senesi bitmeden piyasaya sürülmesi bekleniyor. 2021 senesine W21 ile giriş yapacak olan Samsung, 2021 yılında da katlanabilir telefon furyasına yenilerini ekleyecek gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin