Milyarlarca kişi tarafından kullanılan sosyal uygulama WhatsApp, sürekli güncellenen ve değişen özellikleri ile kullanıcılarının gönlünü kazanmaya devam ediyor. Özellikle insanların evde kaldığı pandemi döneminde güncellemeleri daha da artan uygulama için yeni bir özellik geliyor. Herkesin uzun zamandır beklediği işte o özellik…

İnsanlar tatil modundayken ya da çok meşgul olduklarında WhatsApp mesajlarını cevaplandırmayı unutabiliyorlar ya da bir cümle yazmak için vakitleri olmayabiliyor. Bu nedenden dolayı pek çok kullanıcı “tatil modu”nun uygulamaya gelmesini istiyordu. Kullanıcılarının bu isteğine kulak veren WhatsApp yazılımcıları, uygulamaya tatil modunu getirmeyi hedefliyor. Tatil modundayken “sonra oku” seçeneğini de kullanabileceğiniz uygulamada her modunuza yönelik seçeneği bulmanız mümkün olacak.

Sonra Oku ve Tatildeyim Modları

WhatsApp Android ve iOS sürümlerinin 2.20.130.16’ya yükselmesi bazı cihazlarda gerçekleşirken bazılarında henüz gerçekleşmedi. Öncelikle iOS cihazlara gelmesi beklenen güncellemenin Android’e ne zaman geleceği ise yeni modları duyan kişilerde merak uyandırdı.

Sonra oku modunda kullanıcılar bir kişi ya da grupla olan konuşması hakkında bildirim almayacak. Mesajları sonra okumanız için sizin adınıza saklayacak olan WhatsApp, normal sessiz mesajların da bu şekilde ikiye ayrılmasını sağlıyor. Sessize alınmış mesajlarda WhatsApp ekranında bildirimler gösterilirken sonra oku modunda bildirim dahi gösterilmeyecek. Aynı zamanda sonra oku moduna aldığınız sohbetleri bir klasörün içerisine alabileceksiniz.

Tatil modu ise özellikle işletme hesabı kullanan kişiler için muazzam bir özellik. İşletmelerin o an için çalışmadığını gösteren bu modda otomatik olarak tatildeyim mesajı gönderebilecek ya da müşterilerden gelecek olan mesajları önleyebileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin