Qualcomm markası kısa süre önce yeni yonga seti Snapdragon 888’i tanıttı. Henüz tüm marifetleri açıklanmayan 888 için çok geçmeden bir marka ile anlaşma sağlandı bile. Snapdragon 888 yonga setinin tanıtıldığı toplantıda anlaşmaya varılan 14 üretici şirket açıklanmıştı. LG, Xiaomi, OPPO gibi oldukça ünlü markaların bulunduğu listede ilk telefonu hangisinin üreteceği büyük merak konusuydu. Fakat bugün yapılan açıklama, merakları dindirmeye yetti. İşte karşınızda Snapdragon 88li ilk telefonu çıkaracak olan marka: XIAOMI.

Qualcomm ve Xiaomi markalarının hemen hemen aynı anda duyurduğu bu haber, milyonlarca kişiyi heyecana sürükledi. Xiaomi tarafından yapılan açıklamada Snapdragon 888 yeni amiral gemisi yonga setinin kullanılacağı modelin ise Mi 11 olacağına dair bilgilendirme de yapıldı. Öte yandan Çinli teknoloji markası Xiaomi, telefonun ne zaman çıkacağı ve diğer özellikleri ile ilgili açıklama yapmamayı tercih etti. Fakat teknoloji uzmanlarına bakılırsa Xiaomi Mi 11 ya bu yılın son günlerinde ya da yeni yılın ilk günlerinde tanıtılacak.

Snapdragon 888, Mi 11 ile Açılışı Yapacak

Xiaomi şirketinin CEO’su ve kurucu ortaklarından olan Lei Jun, Qualcomm Snapdragon Summit esnasında etkileyici bir konuşma yaparak Snapdragon amiral gemisi yonga setlerinin ilk modellerinin daima Xiaomi’de çıkış yaptığını belirtti ve Snapdragon ile aralarında özel anlaşmaların olduğundan bahsetti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin