Son senelerde Türkiye’den çıkan yapımlar küresel dizi ve film pazarında kendisine yer bulmaya başladı. Özellikle Netflix Türkiye’nin ülkemizde etkin Türk yapımlarının üretilmesini sağlaması, film ve dizi sektörümüzün gelişmesini sağlamıştı. Bu süreçte kurulan yerli platformlar dahi kendini göstermeye başladı. Özellikle BluTV, platformuna hususi içerikleri ile rakiplerinden birkaç adım önde yer almayı başarmıştı. BluTV şimdi de yerli ilim montaj dizisi BÖRÜ 2039 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

BÖRÜ 2039 nasıl olacak?

Dağ ve BÖRÜ serilerini yapan Alper Çağlar’ın yeni dizisi BÖRÜ 2039, ilim montaj türünde olacak. Felaket ardından bir İstanbul’u mevzu alacağı açıklanan dizi anladığımız kadarıyla post apokaliptik bir yapıya sahip olacak. Şimdilik dizi ile ilgili daha ayrıntılı tanımlama yapılmadı. Muhtemelen gelişen günlerde BÖRÜ 2039 oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi açıklanacaktır.

Son olarak The Cure kısa filmin yönetmeni olan Ahmet Atalay’ın dahi BÖRÜ 2039’dahi yer alacağını belirtelim. BÖRÜ 2039’un resmi Instagram hesabından paylaşılan bildirimde şayet; “BÖRÜ 2039 ve İlk Göktürk tıpkı anda sete giriyor. Her şey yolunda. Sakin ol, plana güven” ifadesi kullanılıyor.

2021 senesi içinde yalnızca BluTV üzerinden yayınlanacak olan yen ilim montaj dizisi BÖRÜ 2039, büyük ses getirecek gibi gözüküyor. Umarız çekimler en kısa sürede tamamlanır ve ilim montaj türündeki yerli içeriklerimize nitelikli bir yapım daha katılır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin